01.03.2017 11:25

Benedict Cumberbatch będzie kolejną postacią literacką

Po wcieleniu się w legendarnego detektywa Benedict Cumberbatch szykuje się do odegrania kolejnej postaci, której pierwowzoru należy szukać na kartach książki.

Benedict Cumberbatch będzie kolejną postacią literacką
foto: Ons.pl

Cumberbatch występuje w serialu BBC od 2010 roku. Swoją premierę miał już 4. sezon „Sherlocka”, który być może będzie ostatnim, za co należałoby obwiniać „Doktora Strange'a”. O ile przyszłość słynnego detektywa nie rysuje się w zbyt kolorowych barwach, o tyle kolejne serialowe kroki brytyjskiego aktora zostały nam właśnie przybliżone.

Benedict Cumberbatch został gwiazdą i producentem wykonawczym odcinkowego „Melrose” powstającego dla Showtime Networks. Całość będzie składać się z pięciu epizodów, których scenarzystą został nominowany do nagrody BAFTA David Nicholls („Z dala od zgiełku”). Miniserial powstanie na bazie powieści Edwarda St. Aubyna. Każdy odcinek będzie ekranizacją jednej powieści autora.

Głównym bohaterem granym przez Cumberbatcha jest pochodzący z arystokratycznej rodziny Patrick Melrose. Jego dzieciństwo było traumatycznym etapem w życiu. Był ofiarą prześladowań ze strony ojca, co oczywiście odcisnęło na nim piętno. Z czasem Melrose stał się alkoholikiem, ale i playboyem z ciętym humorem, którym stara się zamaskować blizny na duszy.

Serial stanowiący koprodukcję Showtime i Sky Atlantic będzie kręcony w Nowym Jorku, Londynie i na południu Francji. Plan zdjęciowy ma wystartować w sierpniu 2017 roku. Akcja rozgrywająca się we Francji przypadnie na lata 60., do Ameryki trafimy dwie dekady później, zaś wydarzenia w Wielkiej Brytanii będą miały miejsce na początku XXI wieku.

Cumberbatch jeszcze w 2013 roku mówił, że gdyby mógł sobie wybrać literacką postać, w którą chciałby się wcielić, byłby to właśnie Patrick Melrose:

"

Niesamowicie cieszę się z bycia częścią tej serii. Jestem wielkim fanem tych książek od wielu lat. Adaptacje Davida Nichollsa są wyjątkowe. "

Miłych słów nie szczędził również scenarzysta:

"

Jestem wielkim miłośnikiem twórczości Edwarda St. Aubyna od lat. Nie mogę się doczekać, żeby przenieść na ekran te mroczne i błyskotliwe książki. Benedict jest świetnym wyborem na Patricka Melrose'a. "

Aktor będzie również kontynuować swoją współpracę ze stacją BBC. Ma zagrać główną rolę w filmie telewizyjnym „The Child In Time”. Obraz będzie ekranizacją powieści Iana McEwana. Scenariusz dostarczy Stephen Butchard, a reżyserem został Julian Farino. Cumberbatch i w tym przypadku będzie również pełnić obowiązki producenta wykonawczego.

Cieszycie się z nowej roli Cumberbatcha?

Robert Skowronski
Tagi: News Benedict Cumberbatch