Benedict Cumberbatch i Colin Firth w zwiastunie filmu "1917"

02.08.2019 09:57
Benedict Cumberbatch i Colin Firth w zwiastunie filmu "1917" Fot. kadr z filmu 1917

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu o I wojnie światowej pod tytułem "1917". W produkcji Sama Mendesa wystąpią między innymi Benedict Cumberbatch i Colin Firth.

II wojna światowa to temat, który bardzo często jest eksploatowana przez filmowców. W przeciwieństwie do I wojny światowej, która pojawia się w kinie stosunkowo rzadko. Tę lukę postanowił wypełnić reżyser Sam Mendes produkcją zatytułowaną "1917". W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu wojennego.

"1917" - zwiastun filmu z Benedictem Cumberbatchem i Colinem Firthem

Twórca takich filmów jak "American Beauty" i historii o Jamesie Bondzie "Skyfall" i "Spectre" postanowił wziąć na warsztat historię rozgrywającą się w tytułowym roku. Jak prezentuje się "1917"?

Historia opowie losy dwóch młodych żołnierzy, w których wcielili się George MacKay ("Jeżeli nadejdzie jutro") oraz Dean-Charles Chapman ("Gra o tron"). Główni bohaterowie będą musieli zmierzyć się z czasem. Ich zadaniem jest dostarczenie ważnej informacji, która zapobiegnie zamordowaniu oddziału złożonego z 1600 ludzi. Wśród potencjalnych ofiar są również bracia protagonistów, więc zadanie ma nie tylko wymiar służbowy, ale również osobisty.

Zwiastun zapowiada, że "1917" klimatem będzie przypominać takie filmy, jak "Dunkierka" czy "Szeregowiec Ryan". W pozostałych rolach zobaczymy dwie gwiazdy brytyjskiego kina - Benedicta Cumberbatcha ("Doktor Strange") oraz Colina Firtha ("Kingsman"). Produkcja ukaże realia I wojny światowej - ciasne okopy i podziemne korytarze, którymi protagoniści będą ścigać się z czasem.

Przeczytaj także

"1917" - kiedy premiera?

Czy młodym żołnierzom uda się wyjść bez szwanku i uchronić kompanów przed tragedią? A może trudne okoliczności wojny spowodują, że misja nie zostanie wykonana? Przekonamy się już za kilka miesięcy. Światowa premiera "1917" odbędzie się 25 grudnia 2019 roku. Do Polski film trafi z lekkim opóźnieniem. Będzie go można oglądać 24 stycznia 2020 roku.

Zobacz też: Benedict Cumberbatch uratował rowerzystę przed atakiem rzezimieszków

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.