Benedict Cumberbatch uratował rowerzystę przed atakiem rzezimieszków

Kamil Kacperski
04.06.2018 11:25
Benedict Cumberbatch uratował rowerzystę przed atakiem rzezimieszków Fot. MacMedan/USA TODAY NETWORK/Sipa/East News

Cumberbatch udowodnił, że jest bohaterem nie tylko na ekranach kin i telewizorów, ale również i w prawdziwym świecie. Aktor ruszył w Londynie na pomoc rozwozicielowi jedzenia, który został zaatakowany przez 4 złodziei. 

Jak donosi telewizja Sky News, Benedict Cumberbatch jechał taksówką ze swoją żoną, Sophie Hunter. Na ulicy Marylebone High w Londynie, para zobaczyła jak dostawca jedzenia został zaatakowany przez grupkę agresywnych mężczyzn. Gdy Cumberbatch zobaczył, jak rowerzysta dostaje butelką w głowę, postanowił zatrzymać taksówkę i wybiec z pojazdu, żeby pomóc zaatakowanemu mężczyźnie.

Według świadków, aktor krzyczał w kierunku oprawców słowa: „zostawcie go w spokoju”. Mężczyźni zaczęli uciekać, kiedy zdali sobie sprawę z tego, że nie są na ulicy sami. Cumberbatchowi się nic nie stało, a rowerzysta dzięki jego interwencji uniknął poważnych obrażeń, które zostałyby spowodowane przez dalszy lincz ze strony napastników.

Benedict Cumberbatch bohaterem

Dziennik „The Sun” zapytał się aktora po całym zajściu, dlaczego ruszył na ratunek. Lekko zszokowany Cumberbatch odpowiedział, że zrobił to, ponieważ tak należało postąpić. O opowiedzenie swojej wersji wydarzeń poproszono kierowcę, który wiózł aktora i jego żonę. Mężczyzna o imieniu Manuel Dias opisał sytuację w rozmowie z dziennikarzem wspomnianej brytyjskiej gazety:

Benedict wykazał się prawdziwą odwagą i bezinteresownością. Gdyby mu nie pomógł, to rowerzysta mógłby zostać naprawdę ciężko ranny. Zachował się, jak Sherlock Holmes, który odganiał bandytów tuż za rogiem Baker Street.

Benedict Cumberbatch nie jest jedynym znanym aktorem, który rzucił się do pomocy, gdy zobaczył, że ktoś jej potrzebuje - w niedzielę, 19 listopada 2017 roku Harrison Ford uratował kobietę z wypadku samochodowego. Aktor jechał za kobietą, która nagle straciła panowanie nad samochodem. Jej pojazd wypadł z drogi i wylądował na wale. Ford momentalnie zjechał na pobocze, wyskoczył ze swojego samochodu, podbiegł do pojazdu kobiety i pomógł jej się z niego wydostać, a następnie poczekał z nią na pomoc.

Wychodzi na to, że w Hollywood nie wszyscy są zepsutymi molestatorami. Przykłady Cumberbatcha i Forda pokazują, że w fabryce snów znajdziemy również osoby empatyczne i chętnie pomagające innym. Miejmy nadzieję, że ich zachowanie znajdzie wielu naśladowców.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.