27.12.2018 10:50

Benedict Wong potwierdził, że powróci w "Avengers: Endgame"

Benedict Wong, który w filmach Marvela wciela się w Wonga, potwierdził, że jego postać powróci w produkcji "Avengers: Endgame". Jaką rolę odegra bohater?

Avengers: Infinity War
foto: kadr z filmu Avengers: Infinity War

W filmie "Avengers: Infinity War" pojawiło się bardzo wiele postaci z prawie wszystkich filmów Marvel Studios. Niektórych widzieliśmy na ekranie jedynie przez kilka minut, ale uniwersum nigdy wcześniej nie było tak namacalne, jak w 3. części przygód największych herosów Ziemi. Szokujący koniec filmu ukazał wymazanie z rzeczywistości połowę istot żyjących we wszechświecie. Wśród nich było wielu herosów, głównie postaci wprowadzonych w Drugiej Fazie MCU. Chociaż Doktor Strange przegrał z Thanosem i Rękawicą Nieskończoności, jego magiczny druh Wong prawdopodobnie przeżył czystkę. Benedict Wong, który wciela się w nomen omen Wonga, potwierdził, że powróci w "Avengers: Endgame"

"Avengers: Endgame" - Wong powróci w 4. części filmu

Postać Wonga stała się bohaterem wielu memów, ponieważ, kiedy większość herosów zmagała się z siłami Thanosa w Wakandzie, on spokojnie siedział sobie w Nowym Jorku. Okazuje się, że mag oficjalnie pojawi się w "Avengers: Endgame". Aktor potwierdził tę informację w wywiadzie z portalem Collider. Wong został zapytany o rolę w filmie braci Russo przy okazji rozmowy na temat powstającego serialu Syfy pod tytułem "Deadly Class". 

"

Tak, praca na planie "Avengers 4" to było coś. Normalnie byłby to logistyczny koszmar, z tą całą negocjacją fryzury i tak dalej, ale było świetnie. Jestem wdzięczny, że pracowałem w kolejnej produkcji braci Russo. To była bardzo dobrze zorganizowana praca.  "

Jak widać, praca na planie "Avengers: Endgame" nie kolidowała ze zdjęciami do nowego serialu Wonga. Największy problem nastręczała fryzura. Filmowy Wong jest łysy, a postać grana przez aktora w "Deadly Class" ma włosy. Na szczęście udało się uniknąć naruszenia kontraktu Wonga za pomocą specjalnej sztucznej łysiny z sylikonu. 

"Avengers: Endgame" - kiedy premiera?

Jaką rolę odegra Wong? Na odpowiedź na to pytanie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. "Avengers: Endgame" trafi do polskich kin dopiero 25 kwietnia 2019 roku. Zanim zobaczymy konfrontację z Thanosem, poznamy losy Kapitan Marvel. Premiera pierwszej solowej produkcji o superbohaterce Marvela odbędzie się 8 marca 2019 roku. Natomiast 4 lipca tego samego roku zobaczymy nowe przygody Petera Parkera w filmie "Spider-Man: Far From Home"

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Avengers Marvel Avengers 4 Doktor Strange