Beyonce będzie Nalą w aktorskim „Królu Lwie”?

Robert Skowronski
03.04.2017 10:27
Beyonce będzie Nalą w aktorskim „Królu Lwie”? Fot. Janet Mayer / Splash News/ East News; kadr z filmu

Królowa r'n'b, jak niektórzy określają Beyonce, negocjuje rolę w aktorskim „Królu Lwie”, gdzie miałaby podkładać głos pod postać Nali.

Disney prowadzi casting do swojego nadchodzącego widowiska, a jedną z gwiazd ma być Beyonce Knowles. Jej udział nie jest jednak jeszcze pewny, gdyż żona Jaya-Z jest obecnie w ciąży i jej błogosławiony stan może pokrzyżować plany Disneya oraz Jona Favreau. Z racji, że rola gwiazdy sprowadzałaby się jedynie do podłożenia głosu, to może jednak udać się dopiąć grafiki i zaangażować Beyonce do roli Nali, ukochanej Simby.

Wiadomo już, że na ekranie usłyszymy głosy Donalda Glovera („Atlanta”) i Jamesa Earla Jonesa („Gwiezdne Wojny”). Pierwszy z nich użyczy głosu Simbie, a drugi jego ojcu, Mufasie. Jones już w animowanym oryginale dubbingował Mufasę, będzie to więc ukłon w stronę pierwotnej wersji.

Film wyreżyseruje wspomniany Jon Favreau, twórca dwóch pierwszych części „Iron Mana”, ale też fabularnej „Księgi dżungli” z 2016 roku. Disney zapowiedział, że przy nowym „Królu Lwie” stosowane będą te same rozwiązania technologiczne, które ożywiły zwierzęta i rośliny w opowieści o Mowglim.

Studio sukcesywnie wprowadza na ekrany kolejne aktorskie wersje swoich hitów. W kinach mogliśmy już oglądać „Kopciuszka” Kennetha Branagha, a także „Piękną i Bestię” z rolą Emmy Watson w reżyserii Billa Condona. W kolejnych planach Disneya jest też aktorska „Mulan”, „Dzwoneczek”, „Aladyn”, „Kubuś Puchatek”, „Piotruś Pan”, czy też „Dumbo”. Pod ostatnim z wymienionych projektów ma się podpisać Tim Burton.

Jon Favreau ma również czuwać nad realizacją „Księgi dżungli 2”, której scenarzystą ponownie będzie Justin Marks. Reżyser będzie także odpowiedzialny za pilotażowy odcinek serialu „Young Sheldon” stacji CBS, będzie to spin-off „Teorii wielkiego podrywu”. Odcinki opowiedzą zaś o przygodach dorastającego geniusza Sheldona Coopera, zmuszonego do życia w przeciętnej teksańskiej rodzinie. W serialu bohater będzie miał dziewięć lat i będzie uczęszczał do lokalnego liceum.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.