02.04.2019 09:38

Bill Murray i Adam Driver kontra zombie w pierwszym zwiastunie filmu "The Dead Don't Die" Jima Jarmuscha

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu "The Dead Don't Die" w reżyserii Jima Jarmuscha. W filmie pojawiają się między innymi Bill Murray, Adam Driver, Tilda Swinton, Steve Buscemi oraz Iggy Pop.

The Dead Don't Die
foto: kadr z filmu The Dead Don't Die

Jim Jarmusch jest charakterystycznym twórcą filmowym. Chociaż tworzy kino autorskie, jego tytuły trafiają nawet do przeciętnego zjadacza popcornu. Najnowszy film reżysera będzie jeszcze bardziej strawny dla klientów multipleksów. "The Dead Don't Die" to nie tylko film o zombie, ale również zwariowana komedia, której nie powstydziłby się Robert Rodriguez. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun produkcji.

Top 10 najstraszniejszych horrorów o zombie
Top 10 najstraszniejszych horrorów o zombie
Przeczytaj także Top 10 najstraszniejszych horrorów o zombie

"The Dead Don't Die" - zwiastun nowego filmu Jima Jarmuscha

W najnowszej komedii Jarmuscha zobaczymy aktorów, których reżyser obsadzał w swoich poprzednich filmach. W głównych rolach wystąpili Bill Murray i Adam Driver. Wraz z Chloë Sevigny wcielają się w policjantów, którzy muszą stawić czoła hordom nieumarłych. Pomoże im w tym między innymi Tilda Swinton - pracownica domu pogrzebowego, zajmująca się malowaniem zwłok, a po godzinach walcząca za pomocą katany. Jak prezentuje się trailer "The Dead Don't Die".

To nie jedyne znane nazwiska, które zobaczymy w filmie. Na ekranie pojawią się również Danny Glover, Steve Buscemi, Selena Gomez, Sara Driver, Rosie Perez, Tom Waits, raper RZA oraz Iggy Pop, który zagra jednego z żywych trupów. W zwiastunie nie zabrakło również odniesienia do słynnego filmu Jarmuscha "Kawa i papierosy". Twórcy udostępnili również plakat "The Dead Don't Die".

The Dead Don't Die

"The Dead Don't Die" - kiedy premiera?

Nowa produkcja znacznie różni się od dotychczasowych filmów Jarmuscha. Reżyser przyzwyczaił swoich widzów do dość powolnej narracji i charakterystycznego poczucia humoru, tym razem pozwolił poznać się od innej strony. W "The Dead Don't Die" zobaczymy dość kliszowe podejście do ukazywania zombie, co ma nie tylko walory komediowe, ale jednocześnie składa hołd klasycznemu kino o nieumarłych stworach. Film Jarmuscha trafi do kin 14 czerwca 2019 roku.

>>Zobacz też: Dopasuj zombie do filmu [QUIZ]<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Iggy Pop Zwiastuny Bill Murray Adam Driver Danny Glover zombie Tilda Swinton Jim Jarmusch