11.10.2019 13:26

"Birds of Prey" - Ewan McGregor twierdzi, że film będzie feministyczny i celujący w mizoginów

Gwiazdor "Gwiezdnych wojen", "Christophera Robina", czy "Moulin Rouge!" wypowiedział się niedawno na temat "Birds of Prey", czyli nadchodzącej produkcji o Harley Quinn.

Ewan McGregor
foto: AFP/EAST NEWS

Gwiazdor "Birds of Prey" Ewan McGregor twierdzi, że nadchodząca produkcja od DC Comics będzie "feministycznym filmem". Aktor wyjaśnił również, że grupa antybohaterek z Harley Quinn w roli głównej będzie miała na celu "skopanie tyłków" kilku mizoginom.

Birds of Prey feministycznym filmem

Wokół filmu "Birds of Prey" jest dużo zamieszania, a to głównie ze względu na występ Margot Robbie, która po prawie 4 lat powróci na ekrany kin jako Harley Quinn. Tym razem kobieta będzie singielką poszukującą szczęścia i nowego zajęcia w życiu. W rozpoczęciu nowego rozdziału w życiu pomogą jej Black Canary, Hunteress i policjantka Renee Montoya, natomiast Black Mask (postać McGregora) będzie starała się jej w tym jak najbardziej przeszkodzić.

Birds of Prey
Birds of Prey
Przeczytaj także "Birds of Prey" - Margot Robbie robi zawieruchę jako Harley Quinn w 1. zwiastunie filmu

Ewan McGregor wyznał w rozmowie z Premiere Magazine, że w projekcie zainteresował go fakt, iż "Birds of Prey" ma być filmem feministycznym:

"

Co mnie zainteresowało w "Birds of Prey", to scenariusz. To film feministyczny! Jest naprawdę dobrze napisany. Scenarzyści naprawdę starali się rzucić krytycznym okiem na mizoginię, co jest potrzebne. Musimy być bardziej świadomi tego, w jaki sposób zachowujemy się wobec przeciwnej płci. Musimy się zmienić. "

Aktor przyznał również, że przedstawienie ekstremalnego mizoginizmu jest potrzebne, ale dyskryminacja wobec kobiet często jest zdecydowanie bardziej subtelna:

"

Mizogini w filmach są często ekstremalni - gwałcą i biją kobiety, co jest oczywiście prawdziwe, a tacy ludzie naprawdę istnieją i są najgorsi. Ale w dialogach "Birds of Prey" znajdziemy zawsze momenty takiej "codziennej mizoginii" - pewne rzeczy są nawet prawie niezauważalne, ale twórcy je przemycili. To jest genialne. "

Niedawno w sieci pojawił się pierwszy oficjalny zwiastun "Birds of Prey", który skupił się w większości na Harley Quinn, raczej nie prezentując widzom innych bohaterek należących do tytułowej grupy. Sama produkcja zadebiutuje w kinach już w lutym 2020 roku.

Zobacz także: Co by było, gdyby to Natalie Portman zagrała Harley Quinn? Powstał fan art

Kamil Kacperski
Tagi: News Margot Robbie Ewan McGregor Birds of Prey