"Birds of Prey" - Ewan McGregor twierdzi, że film będzie feministyczny i celujący w mizoginów

Kamil Kacperski
11.10.2019 13:26
"Birds of Prey" - Ewan McGregor twierdzi, że film będzie feministyczny i celujący w mizoginów Fot. AFP/EAST NEWS

Gwiazdor "Gwiezdnych wojen", "Christophera Robina", czy "Moulin Rouge!" wypowiedział się niedawno na temat "Birds of Prey", czyli nadchodzącej produkcji o Harley Quinn.

Gwiazdor "Birds of Prey" Ewan McGregor twierdzi, że nadchodząca produkcja od DC Comics będzie "feministycznym filmem". Aktor wyjaśnił również, że grupa antybohaterek z Harley Quinn w roli głównej będzie miała na celu "skopanie tyłków" kilku mizoginom.

Birds of Prey feministycznym filmem

Wokół filmu "Birds of Prey" jest dużo zamieszania, a to głównie ze względu na występ Margot Robbie, która po prawie 4 lat powróci na ekrany kin jako Harley Quinn. Tym razem kobieta będzie singielką poszukującą szczęścia i nowego zajęcia w życiu. W rozpoczęciu nowego rozdziału w życiu pomogą jej Black Canary, Hunteress i policjantka Renee Montoya, natomiast Black Mask (postać McGregora) będzie starała się jej w tym jak najbardziej przeszkodzić.

Przeczytaj także

Ewan McGregor wyznał w rozmowie z Premiere Magazine, że w projekcie zainteresował go fakt, iż "Birds of Prey" ma być filmem feministycznym:

Co mnie zainteresowało w "Birds of Prey", to scenariusz. To film feministyczny! Jest naprawdę dobrze napisany. Scenarzyści naprawdę starali się rzucić krytycznym okiem na mizoginię, co jest potrzebne. Musimy być bardziej świadomi tego, w jaki sposób zachowujemy się wobec przeciwnej płci. Musimy się zmienić.

Aktor przyznał również, że przedstawienie ekstremalnego mizoginizmu jest potrzebne, ale dyskryminacja wobec kobiet często jest zdecydowanie bardziej subtelna:

Mizogini w filmach są często ekstremalni - gwałcą i biją kobiety, co jest oczywiście prawdziwe, a tacy ludzie naprawdę istnieją i są najgorsi. Ale w dialogach "Birds of Prey" znajdziemy zawsze momenty takiej "codziennej mizoginii" - pewne rzeczy są nawet prawie niezauważalne, ale twórcy je przemycili. To jest genialne.

Niedawno w sieci pojawił się pierwszy oficjalny zwiastun "Birds of Prey", który skupił się w większości na Harley Quinn, raczej nie prezentując widzom innych bohaterek należących do tytułowej grupy. Sama produkcja zadebiutuje w kinach już w lutym 2020 roku.

Zobacz także: Co by było, gdyby to Natalie Portman zagrała Harley Quinn? Powstał fan art

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.