21.11.2018 11:17

"Birds of Prey" otrzymał podtytuł. Jak się nazywa teraz film o Harley Quinn?

Warner Bros. i Margot Robbie potwierdzili oficjalny tytuł "Birds of Prey", który nawiązuje do... "Birdmana". Przygotujcie się, bo to prawdopodobnie jedna z najdłuższych nazw, jakie w życiu widzieliście. 

Harley Quinn
foto: kadr z filmu

Na mediach społecznościowych gwiazdy pojawiło się zdjęcie tytułowej strony scenariusza "Birds of Prey", którą Robbie przyozdobiła rysunkami Harley. Pod samym tytułem w nawiasie aktorka napisała również słowa "(And The Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)", co w wolnym tłumaczeniu na język polski brzmi "I fantastycznie wspaniała emancypacja kobiety zwanej Harley Quinn". Kilka minut później Warner Bros. potwierdził, że podtytuł jest prawdziwy. 

Zatem nowy film z Margot Robbie i Ewanem McGregorem, który wcieli się w złoczyńcę Black Maska, nosi tytuł "Birds of Prey (And The Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)". Sama nazwa nawiązuje trochę do "Birdmana" i jego "(The Unexpected Virtue of Ignorance)". Można też odnieść wrażenie, że dystrybutorzy chcieli w jakiś sposób umieścić w tytule Harley Quinn i stwierdzili, że zrobienie tego w tak absurdalny sposób wywoła trochę zamieszania. Cóż, trudno nie przyznać im punktów za kreatywność. A oto zdjęcie na dowód tego, że nie zmyślamy:

Nie wiemy jak Wy, ale my raczej dalej będziemy nazywali film po prostu "Birds of Prey".

Birds of Prey - znamy obsadę produkcji

Oprócz Robbie i McGregora w "Birds of Prey" wystąpią też m.in. Mary Elizabeth Winstead, która wcieli się w Huntress, córkę potężnego kryminalisty. Kobieta postanawia zerwać ze zbrodniczym wizerunkiem jej rodziny i dołącza do ekipy Harley. Jurnee Smollett-Bell zagra Black Canary, utalentowaną wojowniczkę obdarzoną mocą Canary Cry, która powoduje potężny podmuch energii. W komiksach często jest kochanką Green Arrowa (w niektórych seriach są nawet małżeństwem i doczekują się dziecka). Rosie Perez wcieli się w policjantkę Renee Montoyę, a Ella Jay Basco zagra Cassandrę Cain. Reżyserem produkcji jest Cathy Yan, scenariusz przygotowała natomiast Christina Hodson. 

W sierpniu 2018 roku poznaliśmy zaś oficjalny opis fabuły "Birds of Prey":

"

Po rozstaniu się z Jokerem, Harley Quinn i trzy inne superbohaterki - Black Canary, Huntress i Renee Montoya zaczynają współpracować, aby ocalić życie małej dziewczynki o imieniu Cassandra Cain, która jest ścigana przez szefa mafii o pseudonimie Black Mask.  "

Kiedy premiera Birds of Prey?

WB oficjalnie potwierdziło, że film o "ptaszynach" pojawi się w kinach 7 lutego 2020 roku. Do premiery zostało zatem jeszcze sporo czasu. Pierwszy zwiastun 'Birds of Prey" zobaczymy prawdopodobnie w okolicach debiutu "Shazama!", który pojawi się w kinach na początku kwietnia 2019 roku. 

Kamil Kacperski
Tagi: News DC Comics Birds of Prey