"Birds of Prey" otrzymał podtytuł. Jak się nazywa teraz film o Harley Quinn?

Kamil Kacperski
21.11.2018 11:17
"Birds of Prey" otrzymał podtytuł. Jak się nazywa teraz film o Harley Quinn? Fot. kadr z filmu

Warner Bros. i Margot Robbie potwierdzili oficjalny tytuł "Birds of Prey", który nawiązuje do... "Birdmana". Przygotujcie się, bo to prawdopodobnie jedna z najdłuższych nazw, jakie w życiu widzieliście. 

Na mediach społecznościowych gwiazdy pojawiło się zdjęcie tytułowej strony scenariusza "Birds of Prey", którą Robbie przyozdobiła rysunkami Harley. Pod samym tytułem w nawiasie aktorka napisała również słowa "(And The Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)", co w wolnym tłumaczeniu na język polski brzmi "I fantastycznie wspaniała emancypacja kobiety zwanej Harley Quinn". Kilka minut później Warner Bros. potwierdził, że podtytuł jest prawdziwy. 

Zatem nowy film z Margot Robbie i Ewanem McGregorem, który wcieli się w złoczyńcę Black Maska, nosi tytuł "Birds of Prey (And The Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)". Sama nazwa nawiązuje trochę do "Birdmana" i jego "(The Unexpected Virtue of Ignorance)". Można też odnieść wrażenie, że dystrybutorzy chcieli w jakiś sposób umieścić w tytule Harley Quinn i stwierdzili, że zrobienie tego w tak absurdalny sposób wywoła trochę zamieszania. Cóż, trudno nie przyznać im punktów za kreatywność. A oto zdjęcie na dowód tego, że nie zmyślamy:

Nie wiemy jak Wy, ale my raczej dalej będziemy nazywali film po prostu "Birds of Prey".

Birds of Prey - znamy obsadę produkcji

Oprócz Robbie i McGregora w "Birds of Prey" wystąpią też m.in. Mary Elizabeth Winstead, która wcieli się w Huntress, córkę potężnego kryminalisty. Kobieta postanawia zerwać ze zbrodniczym wizerunkiem jej rodziny i dołącza do ekipy Harley. Jurnee Smollett-Bell zagra Black Canary, utalentowaną wojowniczkę obdarzoną mocą Canary Cry, która powoduje potężny podmuch energii. W komiksach często jest kochanką Green Arrowa (w niektórych seriach są nawet małżeństwem i doczekują się dziecka). Rosie Perez wcieli się w policjantkę Renee Montoyę, a Ella Jay Basco zagra Cassandrę Cain. Reżyserem produkcji jest Cathy Yan, scenariusz przygotowała natomiast Christina Hodson. 

W sierpniu 2018 roku poznaliśmy zaś oficjalny opis fabuły "Birds of Prey":

Po rozstaniu się z Jokerem, Harley Quinn i trzy inne superbohaterki - Black Canary, Huntress i Renee Montoya zaczynają współpracować, aby ocalić życie małej dziewczynki o imieniu Cassandra Cain, która jest ścigana przez szefa mafii o pseudonimie Black Mask. 

Kiedy premiera Birds of Prey?

WB oficjalnie potwierdziło, że film o "ptaszynach" pojawi się w kinach 7 lutego 2020 roku. Do premiery zostało zatem jeszcze sporo czasu. Pierwszy zwiastun 'Birds of Prey" zobaczymy prawdopodobnie w okolicach debiutu "Shazama!", który pojawi się w kinach na początku kwietnia 2019 roku. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.