30.01.2020 11:35

"Birds of Prey" z pierwszymi reakcjami. "To bardziej Tarantino, niż film komiksowy"

Fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn okazała się sukcesem? W sieci pojawiły się pierwsze reakcje na film i są... bardzo przychylne.

Foto: materiały prasowe Warner Bros.
Foto: materiały prasowe Warner Bros.

"Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)" to najnowszy film spod szyldu DC, na który czekali wszyscy fani Margot Robbie w roli szalonej dziewczyny Jokera. Tutaj "szczęśliwy" związek się jednak rozpadł, a Harley stała się niezależną jednostką, która wraz z Black Canary, Huntress i Renee Montoyą stawia czoła złoczyńcy znanemu jako Black Mask. Czy solowy film panny Quinn okazał się sukcesem? Wygląda na to, że tak.

"Birds of Prey" - pierwsze reakcje

Pierwsze pokazy filmu "Birds of Prey" już się odbyły, a internet zalała seria tweetów z reakcjami odbiorców. Film okazał się sukcesem. Widzowie chwalą humor, sceny akcji oraz aktorów, z Margot Robbie i Ewanem McGregorem na czele.

Ewan McGregor
Ewan McGregor
Przeczytaj także "Birds of Prey" - Ewan McGregor twierdzi, że film będzie feministyczny i celujący w mizoginów

Pojawiły się również dość ciekawe porównania. Zdaniem niektórych "Birds of Prey" przypomina nieco "Deadpoola", "Johna Wicka", a nawet filmy Quentina Tarantino. Poniżej zamieściliśmy kilka wybranych reakcji.

"

Oto dwie rzeczy, które usłyszałem od kogoś, kto widział już "Birds of Prey":

"To bardziej Quentin Tarantino, niż film komiksowy".

"To nieustanny mix komedii, akcji i gore". "

"

"Birds od Prey" od Cathy Yan to zabawna celebracja siostrzanej solidarności, z jednymi z najlepszych scen walk jakie pamiętam w ostatnim czasie. Przez cały czas miałam uśmiech od ucha do ucha. "

"

"Birds of Prey" to świetna akcja, humor i niektóre z najbardziej pamiętnych postaci, jakie widzieliśmy w filmach DC, ale najbardziej lśni tutaj Margot Robbie. Jest fantastyczna jako Harley i przy okazji udowadnia, że czasem najcenniejszą relacją jest ta, którą dzielimy z jedzeniem. "

"

"Birds of Prey" można opisać jednym słowem: ZABAWA! To ożywione komiksowe szaleństwo Harley Quinn (to jej film). To "Deadpool" od DC z domieszką Tarantino. Nie mogłem nacieszyć się Ewanem McGregorem w roli Czarnej Maski: histeryczny, ekscentryczny i wybornie żałosny. "

"

Widziałem właśnie "Birds of Prey" i z radością donoszę, że jest to mój ulubiony współczesny film DC. Podobnie jak "Shazam", wytycza swoją własną ścieżkę z zupełnie wyjątkową estetyką, akcją i klimatem. Margot, Ewan i cała reszta są w 100% fantastyczni. Dlaczego nie ma więcej scen akcji na wrotkach?? "

Szalona Harley zawita na ekranach polskich kin 7 lutego 2020 roku. W rolach głównych wystąpią Margot Robbie, Ewan McGregor, Mary Elizabeth Winstead, Jurnee Smollett-Bell, Rosie Perez i Chris Messina.

Zobacz też: Rok 2020 będzie należał do kobiet. Za największe produkcje odpowiedzą reżyserki  

Tagi: Film News Margot Robbie Ewan McGregor DC Comics Harley Quinn DC Universe