Bitwa na śnieżki w usuniętej scenie z filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”

Sergiusz Kurczuk
17.09.2018 13:18
Bitwa na śnieżki w usuniętej scenie z filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” Fot. kadr z filmu Han Solo: Gwiezdne wojny – historie

Do sieci trafiła trzecia usunięta scena z filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”. Tym razem mamy okazję poznać początki relacji Hana i Chewiego. 

Han Solo i Chewbacca to jeden z najsłynniejszych duetów w historii kinematografii. Wierny Wookie niejednokrotnie pomógł swojemu ludzkiemu przyjacielowi w potrzebie. Jako jeden z nielicznych pozostałych przy życiu bohaterów z oryginalnej trylogii dołączył do Ruchu Oporu w walce z Najwyższym Porządkiem. Chewie powróci więc we wciąż niezatytułowanym IX epizodzie „Gwiezdnych Wojen”. Fani „Star Wars” nie mieli jednak okazji dowiedzieć się, jak doszło do spotkania Corellianina z kudłatym stworem. Film „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” wypełnia tę lukę. W sieci pojawiła się nowa usunięta scena, przedstawiająca śnieżną zabawę Hana i Chewbaki. 

„Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” - nowa usunięta scena z filmu

W filmie Rona Howarda dowiadujemy się, że Han poznał Chewiego przez przypadek podczas jednej z misji Imperium. Początkowo Solo należał do imperialnej piechoty. Został jednak ukarany za niesubordynację i wtrącono go do lochu, w którym tkwił potwór zjadający ludzi. Kreaturą okazał się zakuty w kajdany Chewbacca. Wspólnymi siłami bohaterowie uwolnili się z pułapki i dołączyli do Tobiasa Becketta i jego grupy przemytników

Niedługo odbędzie się premiera DVD i Blu-ray filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”. Z tej okazji do sieci trafiła kolejna usunięta z filmu scena. Tym razem mamy okazję przyjrzeć się początkom znajomości Hana i Chewiego. 

Ten dość krótki, zabawny fragment ma znaczenie z dwóch powodów. Po pierwsze, materiał pochodzi z czasu, kiedy na krzesełkach reżyserów siedzieli jeszcze Phil Lord i Christopher Miller. Filmowcy zostali zastąpieni Ronem Howardem po konflikcie ze studiem Lucasfilm. Po drugie, całość była improwizowana i inspirowana wydarzeniami na planie. W scenie oprócz wcielającego się w Hana Aldena Ehrenreicha, wystąpili Joonas Suotamo (Chewbacca)Woody Harrelson (Beckett). Ehrenreich opowiedział o jej powstawaniu w rozmowie z serwisem comickbookmovie.com.

To było całkiem zabawne doświadczenie. Czekaliśmy i łaziliśmy po szczycie tej pięknej góry. A Woody, jak to Woody, zaczął rzucać w ludzi śnieżkami, więc wywiązała się całkiem dużą bitwa na śnieżki. 

Pokłosiem tego wydarzenia jest usunięty z filmu moment, w którym Chewbacca rzuca w Hana śniegową kulą. 

„Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” na DVD i Blu-ray - kiedy premiera?

Do tej pory mogliśmy zobaczyć już wycięty fragment pościgu na Corelli oraz poznać powód, dla którego Han został wydalony z Imperialnej Floty. Pojawiły się też sceny, które trafiły do filmu, między innymi występ gościnny Dartha Maula. Więcej dodatków pojawi się w domowej edycji spin-offu „Gwiezdnych Wojen”. Na razie nie wiadomo, kiedy DVD i Blu-ray z filmem „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” trafi do Polski. Światowa premiera planowana jest na 14 (DVD) i 25 września (Blu-ray) 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.