05.02.2018 21:15

„Black Panther” miał zostać zbojkotowany przez fanów DC. Facebook i Rotten Tomatoes zareagowały

Fani DC przeszli samych siebie. Po darciu szat w obronie „Ligi sprawiedliwości”, nieformalnym ruchu „Leave Ben Affleck alone” i obrażaniu się na film „Thor: Ragnarok”, postanowili przypuścić zmasowany atak na „Czarną Panterę”.

„Black Panther” miał zostać zbojkotowany przez fanów DC. Facebook i Rotten Tomatoes zareagowały
foto: kadr z wideo

Byli pionierami bezsensownych petycji jeszcze na długo przed miłośnikami „Star Wars”, którzy zaczęli masowo podpisywać prośby i groźby, by wykluczyć „Ostatnich Jedi” z kanonu, zamknąć Rotten Tomatoes za przychylne recenzje filmu czy zmusić Riana Johnsona, by powiedział, że jego film jest beznadziejny. Fani DC Comics, w przeciwieństwie do fanów „Star Wars (i reszty świata), zakochali się w nowej odsłonie przygód swoich ulubionych bohaterów i nie potrafili przeżyć, że mało kto podziela ich opinię. Dopóki sprowadzało się to tylko do mówienia, że Marvel jest głupi i podpisywania petycji, by zaprezentować wersję reżyserską, która na pewno byłaby lepsza od tej pokazywanej w kinie (tak, że wszystkim opadłyby szczęki, a Marvel mógłby się schować!), nie było w tym nic groźnego. Może trochę śmiesznego, ale nie groźnego. Niemniej, w momencie, kiedy postanowili zaatakować Black Panthera w odwecie za krzywdy Ligii Sprawiedliwości... zrobiło się trochę strasznie i bardzo niezręcznie. 

Bojkot filmu „Black Panther” na Rotten Tomatoes

Rywalizacja między fanami DC i Marvela trwa od zawsze, jednak odkąd Marvel zaczął robić coraz więcej coraz lepszych filmów od swojego konkurenta, fani Supermana, Batmana i spółki stali się wyjątkowo zgryźliwi. Tym razem przeszli jednak samych siebie, używając hasztagów #DCOverMarvel i #BringDownDisney, by nawoływać do bojkotu najnowszej produkcji MCU. Utworzyli nawet specjalne wydarzenie na Facebooku, które miało trwać między 15 a 24 lutego i którego celem było dawanie filmowi „Black Panther” najniższych ocen na Rotten Tomatoes. Nie wiadomo, ilu użytkowników dołączyło łącznie do wydarzenia, zanim usunięto je z Facebooka, jednak niektórzy twierdzą, że liczba sięgnęła 3 700 osób. Pozostał jedynie screen, ukazujący wydarzenie, który krąży teraz po sieci.

Reakcja Rotten Tomatoes i Facebooka

Rzecznicy Facebooka w odpowiedzi na powyższe zdarzenie wystosowali oświadczenie, że choć Facebook służy do wymiany myśli, jest przeciwny mowie nienawiści i zastraszaniu. Dlatego chcąc, by Facebook był miejscem, gdzie panuje bezpieczeństwo i szacunek, wydarzenie zostało zamknięte. W podobnym tonie wypowiedzieli się przedstawiciele Rotten Tomatoes:

"

Nasz zespół ds. bezpieczeństwa, sieci oraz społeczności dokładnie monitoruje nasze platformy i każdy użytkownik, który angażuje się w takie aktywności będzie blokowany na naszej stronie, a jego komentarze będą usuwane tak szybko jak tylko to możliwe. "

Czy serwisowi agregującemu recenzje zarówno krytyków, jak i widzów, uda się oddzielić autentycznie negatywne recenzje od tych pisanych na złość przez fanów DC? Czy może zdecyduje się całkowicie zablokować możliwość komentowania? O tym przekonamy się już za niecałe dwa tygodnie. Premiera filmu „Black Panther” już 14 lutego 2018 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: News Black Panther Marvel DC Comics