„Black Panther” miał zostać zbojkotowany przez fanów DC. Facebook i Rotten Tomatoes zareagowały

Natalia Hluzow
05.02.2018 21:15
„Black Panther” miał zostać zbojkotowany przez fanów DC. Facebook i Rotten Tomatoes zareagowały Fot. kadr z wideo

Fani DC przeszli samych siebie. Po darciu szat w obronie „Ligi sprawiedliwości”, nieformalnym ruchu „Leave Ben Affleck alone” i obrażaniu się na film „Thor: Ragnarok”, postanowili przypuścić zmasowany atak na „Czarną Panterę”.

Byli pionierami bezsensownych petycji jeszcze na długo przed miłośnikami „Star Wars”, którzy zaczęli masowo podpisywać prośby i groźby, by wykluczyć „Ostatnich Jedi” z kanonu, zamknąć Rotten Tomatoes za przychylne recenzje filmu czy zmusić Riana Johnsona, by powiedział, że jego film jest beznadziejny. Fani DC Comics, w przeciwieństwie do fanów „Star Wars (i reszty świata), zakochali się w nowej odsłonie przygód swoich ulubionych bohaterów i nie potrafili przeżyć, że mało kto podziela ich opinię. Dopóki sprowadzało się to tylko do mówienia, że Marvel jest głupi i podpisywania petycji, by zaprezentować wersję reżyserską, która na pewno byłaby lepsza od tej pokazywanej w kinie (tak, że wszystkim opadłyby szczęki, a Marvel mógłby się schować!), nie było w tym nic groźnego. Może trochę śmiesznego, ale nie groźnego. Niemniej, w momencie, kiedy postanowili zaatakować Black Panthera w odwecie za krzywdy Ligii Sprawiedliwości... zrobiło się trochę strasznie i bardzo niezręcznie. 

Bojkot filmu „Black Panther” na Rotten Tomatoes

Rywalizacja między fanami DC i Marvela trwa od zawsze, jednak odkąd Marvel zaczął robić coraz więcej coraz lepszych filmów od swojego konkurenta, fani Supermana, Batmana i spółki stali się wyjątkowo zgryźliwi. Tym razem przeszli jednak samych siebie, używając hasztagów #DCOverMarvel i #BringDownDisney, by nawoływać do bojkotu najnowszej produkcji MCU. Utworzyli nawet specjalne wydarzenie na Facebooku, które miało trwać między 15 a 24 lutego i którego celem było dawanie filmowi „Black Panther” najniższych ocen na Rotten Tomatoes. Nie wiadomo, ilu użytkowników dołączyło łącznie do wydarzenia, zanim usunięto je z Facebooka, jednak niektórzy twierdzą, że liczba sięgnęła 3 700 osób. Pozostał jedynie screen, ukazujący wydarzenie, który krąży teraz po sieci.

Reakcja Rotten Tomatoes i Facebooka

Rzecznicy Facebooka w odpowiedzi na powyższe zdarzenie wystosowali oświadczenie, że choć Facebook służy do wymiany myśli, jest przeciwny mowie nienawiści i zastraszaniu. Dlatego chcąc, by Facebook był miejscem, gdzie panuje bezpieczeństwo i szacunek, wydarzenie zostało zamknięte. W podobnym tonie wypowiedzieli się przedstawiciele Rotten Tomatoes:

Nasz zespół ds. bezpieczeństwa, sieci oraz społeczności dokładnie monitoruje nasze platformy i każdy użytkownik, który angażuje się w takie aktywności będzie blokowany na naszej stronie, a jego komentarze będą usuwane tak szybko jak tylko to możliwe.

Czy serwisowi agregującemu recenzje zarówno krytyków, jak i widzów, uda się oddzielić autentycznie negatywne recenzje od tych pisanych na złość przez fanów DC? Czy może zdecyduje się całkowicie zablokować możliwość komentowania? O tym przekonamy się już za niecałe dwa tygodnie. Premiera filmu „Black Panther” już 14 lutego 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.