20.06.2018 17:38

„Black Panther” na DVD i Blu-Ray pojawił się wreszcie w Polsce! Jakie dodatki znalazły się w wydaniu?

„Black Panther” nareszcie trafił do polskich domów. Premiera wyjątkowego hitu Marvela na DVD i Blu-Ray odbyła się 20 czerwca 2018.

Black Panther
foto: materiały prasowe

Opowieść o królu Wakandy, który broni swego kraju w kostiumie Czarnej Pantery, porwała serca widzów na całym świecie, stając się jednym z największych hitów MCU. Z uwagi na swoją unikatowość w filmowym świecie Marvela, czarnoskóry superbohater stał się ulubieńcem publiczności, szczególnie tej reprezentującej mniejszości etniczne. W rezultacie „Black Panther” znalazł się w pierwszej dziesiątce najbardziej dochodowych filmów wszech czasów (dziś już na 9. miejscu), udowadniając tym samym, że ani superbohater, ani genialny spec od nowych technologii w filmach wcale nie muszą być portretowani przez białych mężczyzn.

Black Panther

„Black Panther” zadebiutował w kinach 29 stycznia 2018 roku (w Polsce 14 lutego 2018), zaś na DVD i Blu-Ray pojawił się 15 maja 2018. Teraz – po miesiącu z hakiem – płyty z filmem wreszcie trafiają na polski rynek. Co znalazło się wśród dodatków?

„Black Panther” na DVD i Blu-Ray – dodatki

Płyty Blu-Ray, jak zwykle, poza samym filmem zawierają także wywiady, usunięte sceny, zwiastuny, gagi i reportaże. Wśród dodatków do filmu „Black Panther” fani Marvela znajdą następujące materiały:

  • Reportaże: Czas nowego króla, Tajemnicze królestwo, Wojowniczki, Wakanda: technologiczny raj;
  • Od pomysłu do realizacji: Narada przy okrągłym stole;
  • 10 lat Marvel Studios - tworzenie universum;
  • Zwiastun: Ant-Man and The Wasp;
  • Gagi z planu;
  • Niewykorzystane sceny;
  • Komentarz audio.
Black Panther

Polska premiera filmu „Black Panther” na DVD i Blu-Ray odbyła się 20 czerwca 2018 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: Black Panther Marvel