„Black Panther” stał się 10. najbardziej dochodowym filmem w historii

Kamil Kacperski
05.04.2018 16:37
„Black Panther” stał się 10. najbardziej dochodowym filmem w historii Fot. materiały prasowe

Najnowsza produkcja MCU oficjalnie dotarła do pierwszej 10 najlepiej zarabiających produkcji filmowych w historii. Jednocześnie jest to 3. najbardziej dochodowy film MCU. Więcej od niego zarobiły dotychczas tylko dwie części „Avengers”.

Chyba nikt nie mógł przewidzieć jak wielkim sukcesem będzie „Black Panther”. Film nie tylko zdobył dobre oceny od krytyków i od większości widzów, ale również okazał się być absolutną maszynką do robienia pieniędzy. Podczas Świąt Wielkanocnych produkcja przekroczyła kamień milowy - zarobiła na świecie łącznie 1,275 miliarda dolarów i dzięki temu przebiła dochody „Krainy Lodu” i dostała się na 10. miejsce najbardziej dochodowych filmów w historii. Cóż, pozostaje jedynie pogratulować Ryanowi Cooglerowi, Kevinowi Feigemu, Chadwickowi Bosemanowi i reszcie osób zaangażowanych w produkcje „Black Panthera”. A tak prezentuje się cała 10 najlepiej zarabiających filmów w historii:

10. Black Panther (2018)

Wspomniany film zarobił już 1,275 miliarda dolarów i dotarł na koniec pierwszej dziesiątki.

9. Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi (2017)

8. część głównej sagi George'a Lucasa zarobiła 1,332 miliarda, więc nieco mniej niż poprzedniczka, ale nadal jest to wynik nie najgorszy:

8. Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 2 (2011)

Ostatnia część przygód nastoletniego czarodzieja zarobiła w kinach aż 1,341 miliarda dolarów. Myślicie, że T'Challa ma szansę przegonić Harry'ego?

7. Avengers: Czas Ultrona (2015)

Druga filmowa przygoda Avengerów przyniosła Marvelowi/Disneyowi 1,405 miliarda dolarów, więc kilkadziesiąt milionów mniej niż 1. odsłona:

6. Szybcy i Wściekli 7 (2015)

Ostatnia część serii, w której wystąpił Paula Walkera. Ostatnie pożegnanie aktora wygenerowało przychody rzędu 1,505 miliarda dolarów:

5. Avengers (2012)

Film, który był końcem początku dla MCU i był prawdziwym przebojem Marvela. Zarobił w kinach na całym świecie aż 1,518 miliarda dolarów:

4. Jurassic World

Reboot/sequel legendarnego filmu o dinozaurach zarobił ogromne sumy pieniędzy. Łącznie Tyranozaur i spółka wygenerowali ponad 1,668 miliarda dolarów zysku:

3. Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy (2015)

Ostatnie miejsce na podium zajął film, który zrewitalizował markę Star Wars. Dzieło J.J. Abramsa zarobiło łącznie 2,068 miliarda dolarów:

2. Titanic (1997)

Jedyny film na liście, który pochodzi z XX wieku. Prawdziwy romantyczny klasyk, który zarobił 2,187 miliarda dolarów:

1. Avatar (2009)

James Cameron może pochwalić się dwoma najlepiej zarabiającymi filmami w historii. Co ciekawsze jest między nimi około 600 milionów dolarów różnicy, ponieważ Avatar kompletnie deklasuje opozycję ze swoim wynikiem 2,782 milarda dolarów.

A Wy myślicie, że „Avengers: Infinity War” jest w stanie zagrozić wynikowi „Avatara”, czy raczej będzie miał problem, żeby pobić 2 poprzednie części przygód herosów Marvela?

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.