16.09.2019 13:54

"Black Widow": Robert Downey Jr. ponownie w roli Iron Mana

Według najnowszych informacji dotyczących solowego filmu o Black Widow, w produkcji zobaczymy występ gościnny Roberta Downeya Jr., który znów zagra Iron Mana.

Iron Man 2
foto: kadr z filmu Iron Man 2

Już za kilka miesięcy do kin trafi solowa produkcja o Black Widow. Okazuje się, że w filmie zobaczymy znajomą twarz. Chodzi o nie byle kogo, ale samego Iron Mana, granego od ponad dekady przez Roberta Downeya Jr. Według najnowszej informacji dotyczącej solowego tytułu, blaszany Avenger pojawi się w występie gościnnym.

"Black Widow" - Roberta Downeya Jr. ponownie jako Iron Man

W "Avengers: Endgame" zginęły dwie postacie - Black Widow oraz Iron Man. Natasha Romanoff (Scarlett Johansson) poświęciła się, by herosi zdobyli Kamień Duszy. Tony Stark użył Rękawicy Nieskończoności i przypłacając życie, uratował cały wszechświat. Ta para została ze sobą połączona kilka lat wcześniej. Filmowa Black Widow zadebiutowała w "Iron Manie 2" oraz połączyła siły ze Starkiem podczas wydarzeń w "Civil War". 

Nic dziwnego, że w jej solowych przygodach znowu zobaczymy jednego z najsłynniejszych Avengerów, tak przynajmniej podaje serwis ComicBook.com.

 Spider-Man: Far From Home (Tom Holland)
 Spider-Man: Far From Home (Tom Holland)
Przeczytaj także "Spider-Man: Far From Home" - czy w filmie Marvela pojawia się Iron Man?

Jak to jednak możliwe, że Downey Jr., który zarzekał się, że skończył swoją przygodę z MCU, znowu wystąpi w filmie Marvela? Prawdopodobnie twórcy postanowili użyć niewykorzystany materiał z trzeciej części przygód Kapitana Ameryki. Produkcja ma się rozgrywać między "Civil War" i "Infinity War", więc ten pomysł idealnie pasuje do wycinka czasowego, w którym osadzono "Black Widow".

Captain America: Civil War
Captain America: Civil War
Przeczytaj także "Black Widow" - Scarlett Johansson w nowym kostiumie na pierwszym plakacie kolejnego filmu Marvela

Według doniesień ComicBook.com, w filmie zobaczymy sprzeczkę Tony'ego z Nat. Bohaterka w końcu zdradziła drużynę Iron Mana i pozwoliła uciec Kapitanowi Ameryce, który ścigał Winter Soldiera. Oczywiście tego typu wstawka nie będzie cameo, jakiego spodziewali się wierni fani Iron Mana, ale lepsze to, niż nic.

O czym będzie film „Black Widow”? Pojawił się pierwszy opis fabuły solowej produkcji
O czym będzie film „Black Widow”? Pojawił się pierwszy opis fabuły solowej produkcji
Przeczytaj także O czym będzie film „Black Widow”? Pojawił się pierwszy opis fabuły solowej produkcji

Twórcy "Black Widow" prawdopodobnie zdecydowali się na umieszczenie w filmie Starka z dwóch powodów - żeby dopisać brakujący element kinowego uniwersum, bo widzowie nie wiedzą dokładnie, jak wyglądało życie herosów po wojnie domowej i po drugie, by przyciągnąć do kin jak najwięcej widzów. Iron Man jest ikoną kina superbohaterskiego i nawet osoby niezainteresowane solowymi przygodami Black Widow, wybiorą się do kina, by zobaczyć złotego Avengera po raz ostatni.

Co Steve Rogers robił między „Civil War”, a „Infinity War”? Walczył z ISIS!
Co Steve Rogers robił między „Civil War”, a „Infinity War”? Walczył z ISIS!
Przeczytaj także Co Steve Rogers robił między „Civil War”, a „Infinity War”? Walczył z ISIS!

"Black Widow" - kiedy premiera?

Pierwszy film Fazy Czwartej wyreżyseruje Cate Shortland. Reżyserka potwierdziła, że oprócz Natashy Romanoff na dużym ekranie zobaczymy Davida Harboura ("Stranger Things"), który zagra Red Guardiana, Florence Pugh ("Midsommar. W biały dzień") w roli drugiej Black Widow - Yeleny Belovej, O-T Fagbenle'a ("Opowieść podręcznej"), wcielającego się w Masona oraz Rachel Weisz ("Faworyta") jako Melinę. Premiera "Black Widow" odbędzie się już 1 maja 2020 roku.

Faza 4 Marvel Studios
Faza 4 Marvel Studios
Przeczytaj także Rosyjski Kapitan Ameryka, zła żeńska wersja Iron Mana i kosmiczny Avenger. Kim są bohaterowie nadchodzących filmów Marvela?

Zobacz też: Marvel zdradził skąd wziął się pseudonim Black Widow

Tagi: News Scarlett Johansson Robert Downey Jr. Marvel Iron Man Czarna Wdowa Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów