Znamy potencjalną scenarzystkę ewentualnego filmu o Czarnej Wdowie, który prawdopodobnie powstanie

Natalia Hluzow
11.01.2018 15:24
Znamy potencjalną scenarzystkę ewentualnego filmu o Czarnej Wdowie, który prawdopodobnie powstanie Fot. kadr z wideo

Tajemne źródła donoszą, że Marvel znalazł już osobę, która napisze scenariusz długo oczekiwanego filmu o heroinie z MCU. 

Plotka głosi, że studio wreszcie zdecydowało się opowiedzieć historię Natashy Romanoff – agentki S.H.I.E.L.D. i członkini grupy Avengers, na której solowy film fani filmowego uniwersum Marvela czekają od lat.

Kevin Feige wybrał już podobno scenarzystkę. Ma nią być Jac Schaeffer, która napisała m.in. scenariusz krótkometrażowej animacji „Kraina Lodu: Przygoda Olafa”. Wygląda więc na to, że szef studia Marvel postanowił wziąć przykład z DC i realizację filmu o superbohaterce powierzyć kobietom. Nieznane jest jeszcze nazwisko reżysera/reżyserki, ale jeśli ta prognoza się sprawdzi – Taika Waititi nie będzie miał możliwości spełnienia swojego marzenia o wyreżyserowaniu filmu o Black Widow.

Co jeszcze wiadomo o nadchodzącym projekcie? Sęk w tym, że nic. Nie wiadomo nawet, czy jest tak naprawdę nadchodzącym projektem, gdyż wybór scenarzysty nie oznacza jeszcze skierowania filmu do produkcji. Nie wiadomo też, kto wyreżyseruje ewentualny film, kiedy miałyby się zacząć zdjęcia, czy produkcja należałaby już do kolejnej fazy MCU, czy byłoby to następne superbohaterskie „origin story” czy opowieść o losach członkini Avengers oraz czy w Czarną Wdowę miałaby się wcielić Scarlett Johansson.

film o black widow Fot. foto: kadr z wideo

Odkąd Wonder Woman odniosła gigantyczny sukces na każdej płaszczyźnie, producenci coraz przychylniej podchodzą do pomysłów na solowe filmy o komiksowych bohaterkach. Jednak podobnie jak w przypadku filmu o Kitty Pryde, filmu o X-23, filmu o superbohaterkach z MCU czy nawet „Gotham City Sirens”, produkcja filmu o Czarnej Wdowie nie została jeszcze przez nikogo potwierdzona.

Na razie pozostaje nam więc trzymać kciuki za to, by powstała choć część powyższych projektów, które zaprezentują na ekranie silne bohaterki nie będące tylko tłem i/lub ozdobą dla superherosów. Liczymy też na to, że w roli zwinnej i sprytnej Natashy wystąpi ponownie Scarlett Johanson, która zadebiutowała w tej roli w filmie „Iron Man 2” w 2010 roku i dotychczas wcieliła się w nią 5 razy (nie licząc gościnnego występu w „Thor: Ragnarok”). Po raz kolejny będziemy mogli ją zobaczyć w produkcji „Avengers: Infinity War”, która trafi na ekrany 25 kwietnia 2018 roku. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.