11.03.2020 10:55

"Black Widow" - nowa teoria na temat tożsamości Taskmastera. Kim jest nowy złoczyńca Marvela?

Do premiery filmu "Black Widow" zostało już tylko kilka tygodni. Fani mają coraz więcej teorii na temat tożsamości Taskmastera - nowego złoczyńcy Marvela.

Black Widow
foto: materiały prasowe/ Marvel Studios

W nadchodzącym filmie "Black Widow" zadebiutuje kolejny złoczyńca znany z komiksowych przygód superbohaterów. Mowa o tajemniczym Taskmasterze. Fani od miesięcy próbują rozgryźć, kto kryje się za maską antagonisty. W sieci pojawiła się nowa teoria na temat tożsamości postaci. 

"Black Widow" - kim jest Taskmaster?

Taskmasterem mieli być już różni bohaterowie. Najczęściej podejrzenia padały na graną przez Rachel Weisz Melinę, która w komiksach pełniła rolę przeciwniczki Black Widow. Nowy zwiastun obalił jednak te przypuszczenia, ponieważ w jednym z fragmentów Melina walczy z Taskmasterem. 

Foto: materiały prasowe Marvel Studios
Foto: materiały prasowe Marvel Studios
Przeczytaj także "Black Widow" - Natasha Romanoff u boku familii w finałowym zwiastunie filmu Marvela

Drugim kandydatem jest bohater grany przez O.T. Fagbenle'a - były agent S.H.I.E.L.D. Rick Mason. Aktor nie pojawił się w żadnym zwiastunie, i tylko na jednym plakacie, co automatycznie każe przypuszczać, że to właśnie on jest głównym złoczyńcą w filmie. 

Black Widow
Black Widow
Przeczytaj także Kim jest Taskmaster? Czy gwiazda "Black Widow" zaspoilerowała tożsamość nowego złoczyńcy Marvela?

Pojawiła się jednak nowa teoria, według której Taskmasterem są w rzeczywistości dwie osoby. Jak podaje portal MCU Exchange, niejaki Charles Murphy twierdzi, że miał w rękach scenariusz filmu, z którego wynikało, że pseudonimem będą posługiwał się mężczyzna i kobieta. Mężczyzną ma być grany przez Fagbenle'a Mason, który rzeczywiście będzie pełnił rolę głównego antagonisty. 

Captain America: Civil War
Captain America: Civil War
Przeczytaj także "Black Widow" - Scarlett Johansson w nowym kostiumie na pierwszym plakacie kolejnego filmu Marvela

Kobietą jest natomiast jego córka - 16-latka imieniem Anya, w którą podobno wcieliła się Liani Samuels. Aktorka rzeczywiście wystąpiąła w filmie. Widać ją jako jedną z Czarnych Wdów z nowego programu Red Room. Po pokonaniu oryginalnego Taskmastera jego kostium i pseudonim przejmie Anya, co zobaczymy pod koniec filmu. Dzięki temu Taskmaster pojawi się w kolejnych produkcjach Marvel Studios, a może nawet dołączy do Thunderbolts lub Dark Avengers - drużyn, o których plotkuje się od jakiegoś czasu. 

Iron Man 2
Iron Man 2
Przeczytaj także "Black Widow": w filmie powróci kolejna postać z produkcji Marvela

Niewykluczone też, że nowy Red Room wprowadzi do serii wątki zaczerpnięte z komiksów. Chodzi o technologię pozwalającą na przeszczepianie twarzy. We fragmencie nowego zwiastuna widzimy, że Yelena Belova leży na stole operacyjnym, a w okół jej twarzy narysowano znaczniki, jak przy operacjach plastycznych. Czy to możliwe, że Taskmaster wcale nie będzie tym, kim się wydaje?

Foto: materiały prasowe Disney
Foto: materiały prasowe Disney
Przeczytaj także "Kraina Lodu" jest częścią uniwersum Marvela? Tak twierdzi część fanów

Czy nowe teorie się potwierdzą? Przekonamy się niebawem.

Kto jest Taskmasterem?

Foto: materiały promocyjne
Foto: materiały promocyjne
Przeczytaj także "Avengers: Endgame" - najbardziej absurdalne teorie związane z produkcją Marvela

"Black Widow" - kiedy premiera?

Film w reżyserii Cate Shortland trafi na ekrany kin już 1 maja 2020 roku. Oprócz Scarlett Johnasson i Fagbenle'a w filmie zobaczymy nominowane do Oscarów aktorki - Rachel Weisz i Florence Pugh. Towarzyszyć im będzie ulubieniec widzów "Stranger Things" David Harbour, który pojawi się w roli sympatycznego Red Guardiana. W filmie wystąpi również William Hurt. 

Black Widow
Black Widow
Przeczytaj także "Black Widow": gwiazda kolejnej produkcji Marvela zdradziła, jak będzie wyglądał film

Zobacz też: "Black Widow": Robert Downey Jr. ponownie w roli Iron Mana

Tagi: Film Scarlett Johansson Marvel Czarna Wdowa