02.10.2019 09:50

"Black Widow": w filmie powróci kolejna postać z produkcji Marvela

Trwają zdjęcia do filmu "Black Widow". W sieci pojawiły się nowe fotografie z planu, na których widać aktora dobrze znanego widzom produkcji Marvel Studios. Kto to?

Iron Man 2
foto: kadr z filmu Iron Man 2

Pierwszym filmem Fazy Czwartej Marvel Studios będzie solowa historia opowiadająca o jednej z członkiń oryginalnego składu Avengers - Black Widow. Obecnie trwają zdjęcia do produkcji o Natashy Romanoff. Do internetu trafiły fotografie, na których pojawia się aktor dobrze znany wszystkim fanom MCU - William Hurt, który ponownie wcieli się w Thaddeusa "Thunderbolta" Rossa.

"Black Widow" - w filmie powróci Thunderbolt Ross

W nadchodzącej produkcji Marvela zobaczymy wiele nowych twarzy, między innymi aktora ze "Stranger Things" - David Harbour, gwiazda "Faworyty" - Rachel Weisz oraz znana z horroru "Midsommar. W biały dzień" Florence Pugh. Główną rolę zagra oczywiście Scarlett Johnasson, ale powrócą też gwiazdy poprzednich filmów. Najnowsze zdjęcia z planu wskazują na to, że ponownie zobaczymy Thunderbolta Rossa.

Hurt po raz pierwszy wcielał się w postać generała w 2008 roku w filmie "Incredible Hulk". To właśnie on usiłował schwytać Zielonego Giganta. Występował też w kolejnych produkcjach Marvela jako sekretarz stanu. To właśnie on naciskał na superbohaterów, by podpisali Porozumienia Sokovii. Pojawił się też w dwóch ostatnich częściach "Avengers". Między innymi był obecny na pogrzebie Tony'ego Starka.

Iron Man 2
Iron Man 2
Przeczytaj także "Black Widow": Robert Downey Jr. ponownie w roli Iron Mana

"Black Widow" ma się rozgrywać tuż po wydarzeniach z trzeciej części "Kapitana Ameryki", więc dołączenie Hurta do obsady filmu ma dużo sensu. Charles Murphy z podcastu Murphy’s Law twierdzi, że aktor nie spotka się z tytułową bohaterką. Według przewidywań występ aktora ma się ograniczyć do sceny po napisach, w której odwiedzi Yelenę Belovę - drugą Black Widow i zaoferuje jej dołączenie do Thunderbolts.

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także Czy kolejna część "Avengers" opowie o złej wersji herosów?

W komiksach była to drużyna złożona ze zreformowanych złoczyńców, którą prowadził Baron Zemo. Oczywiście w filmie geneza zespołu może wyglądać zupełnie inaczej, zresztą pseudonim wojskowego idealnie pasuje do nazwy nowego zespołu, który byłby alternatywą dla Avengers. Ross wykazywał już autorytarne zapędy w stosunku do superbohaterów, więc taki scenariusz jest całkiem prawdopodobny. Czy jednak się spełni? 

Foto: materiały prasowe Marvel Studios
Foto: materiały prasowe Marvel Studios
Przeczytaj także Wyciekło zdjęcie z "Black Widow" sugerujące, że Natasha wciąż żyje

"Black Widow" - kiedy premiera?

Film w reżyserii Cate Shortland trafi na ekrany kin już 1 maja 2020 roku. Na razie twórcy trzymają szczegóły fabularne produkcji w tajemnicy. Fani muszą więc uzbroić się w cierpliwość i poczekać na pierwszy zwiastun filmu, który ma szansę zadebiutować jeszcze w roku 2019.

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów
Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów
Przeczytaj także Marvel zdradził skąd wziął się pseudonim Black Widow

Zobacz też: "Black Widow" - Scarlett Johansson w nowym kostiumie na pierwszym plakacie kolejnego filmu Marvela

Tagi: News Scarlett Johansson Marvel Czarna Wdowa