06.07.2016 14:38

Bohaterowie „Gry o tron” skaczą do „Jump” Van Halen

Wesoły utwór z repertuaru Van Halen, jak sam jego tytuł wskazuje, jest bardzo skoczny. Poderwie każdego, nawet bohaterów „Gry o tron”, choć ci skakanie rozumieją na swój własny sposób.

Bohaterowie „Gry o tron” skaczą do „Jump” Van Halen
foto: kadr z serialu + logo Van Halen

Świat Westeros nie jest krainą usianą polami pełnymi kwiatów, gdzie wszyscy żyją w radości i szczęściu kochając swoich bliźnich. Mroczna rzeczywistość przeniesiona na mały ekran wprost z kart powieści George'a R.R. Martina nie daje zbyt wielu okazji do pojawienia się uśmiechu na twarzy. To raczej miejsce na mapie, gdzie żyje się w strachu o własne życie, brodzi po kostki w błocie i znosi trudy losu.

Radość wypełnia człowieka tylko wtedy, gdy głowa przeciwnika potoczy się po posadzce lub jego rodzina zostanie wycięta w pień. Niewielu zresztą może zaznać odrobiny szczęścia, a ci którym jest to dane, nie mogą się nim delektować zbyt długo, bo mogą być pewni, że wcześniej czy później i na nich zwali się lawina bólu i cierpienia.

Nic więc dziwnego, że gdy w świecie „Gry o tron” rozbrzmiały dźwięki „Jump” z repertuaru Van Halen bohaterowie oszaleli i w myśl tytułu zaczęli skakać. Rozradowane serca pragnęły wzbić się jak najwyżej, poczuć piękno życia. W przypływie euforii niektórzy trochę przesadzili, by wspomnieć tylko skok Sany i Theona z murów Winterfell, ten w wykonaniu Lysy Arryn, który odbył się z pomocą lorda Baelisha, czy ten należący do Aryi Stark na ulicach Braavos.

 Zobaczcie inne susy z wykonaniu bohaterów „Gry o tron”:

Serial HBO został też połączony z muzyką Dawida Podsiadło, ale w tym wypadku postacie nie wydają się być już tak uskrzydlone. Kto by dał radę tego słuchać? Doczekaliśmy się także mieszanki „Gry o tron” ze „Świętym Graalem” czy też „Pod Mocnym Aniołem” Wojciecha Smarzowskiego.

Choć, jak już ustaliliśmy, Westeros jest krainą smutku, to internauci starają się tchnąć w nią odrobinę wesołości. Jak? Wystarczy wspomnieć o filmiku z nagą Daenerys na smoku, czy o tym ukazującym wizję tego, co by było, gdyby bohaterowie mieli swoje konta na Facebooku. Dla fanów muzyki z serialu HBO został zaś przygotowany zwierzęcy cover.

Też podskoczyliście przy połączeniu „Gry o tron” z „Jump”?

Robert Skowronski
Tagi: Gra o tron