25.08.2017 10:46

Bohaterowie Star Treka przybywają w pokoju w nowym teaserze serialu

„Star Trek: Discovery” już niedługo zadebiutuje na antenie stacji CBS. W sieci pojawiła się najnowsza zapowiedź zbliżającego się serialu. 

Star trek Discovery
foto: kadr z serialu

W Internecie pojawiło się nowe wideo zapowiadające nadchodzącą premierę serialu „Star Trek: Discovery. Wymowa teasera wskazuje, że twórcy rzeczywiście zmierzają w kierunku wyznaczonym przez oryginalną serię, która powstała ponad 50 lat temu. W zapowiedzi słyszymy monolog głównej bohaterki -  Komandor Michael Burnham, w którą wciela się znana z „The Walking Dead” Sonequa Martin-Green. Słowa Burnham sugerują, że serial będzie utrzymany w optymistycznym tonie, zupełnie jak oryginał Gene'a Roddenberry'ego, do którego nowa produkcja CBS nawiązuje. Akcja będzie się bowiem toczyć 10 lat przed przygodami Kapitana Kirka. Komandor zapowiada, że jej załoga przybywa w pokoju, a ich głównym celem jest badanie obcych cywilizacji, oparte na tolerancji i wzajemnym zrozumieniu.

Fani Star Treka mają wielkie nadzieje, co do serialu. Liczą się jednak z tym, że produkcja CBS może okazać się porażką. W 2016 roku próbowano wskrzesić markę na srebrnym ekranie filmem „Star Trek: W nieznane". Mimo, że film do najgorszych nie należał, nie odniósł sukcesu komercyjnego. Jednak nie należy zapominać, że Star Trek wywodzi się z telewizji i to tam ma największą szansę na ponowne zaistnienie. Do tej pory powstało 13 filmów pełnometrażowych i 6 seriali, dziejących się w kosmicznym świecie. Ostatni z nich „Star Trek: Enterprise zakończono w roku 2005. Czy ponad 10-letnia przerwa dobrze zrobi serii? Przekonamy się już 24 września 2017 roku. Wszystkich oczekujących zapraszamy na quiz „Star Trek” czy „Gwiezdne Wojny”?.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Star Trek