21.04.2016 14:46

Bohaterowie filmowi z nadwagą

Gdy już się uratuje świat przed zagładą czy innym złem można sobie wynagrodzić włożony w to trud kalorycznym posiłkiem. Nie należy jednak z tym przesadzać!

Bohaterowie filmowi z nadwagą
foto: Alex Solis / oddworx.com

Starcia z czarnymi charakterami, unikanie różnego rodzaju niebezpieczeństw, wyciąganie niewinnych ludzi z opresji. To wszystko potrafi być niezwykle wyczerpującym zajęciem. Jeżeli padacie z nóg po powrocie do domu ze swojej pracy, a w mieszkaniu męczy Was wilczy głód, to pomyślcie jak muszą się czuć superbohaterowie po wypełnieniu obowiązków.

Nic dziwnego, że mają ochotę sięgnąć po coś ociekającego tłuszczem, co jednocześnie jest w stanie nasycić wyczerpany organizm. Nikt chyba nie myślał, że herosi odżywiają się jedynie produktami oznaczonymi jako bio. Przy takim wysiłku fizycznym jakiego doświadczają duża liczba kalorii jest wręcz niezbędna, a nie, cytując klasyka, „jakieś tam kanapeczki”. Ma być jak u mamy, a z racji tego, że mamy do czynienia z postaciami z amerykańskiej popkultury to nie będą to ziemniaczki i kotlecik, a soczysty hamburger.

Bohaterowie mają do wypełnienia mnóstwo misji ratowania świata. Każdy dzień to nowe wyzwanie. Nic dziwnego, że i wzrasta ilość spożywania niezdrowych posiłków. Problem jest tylko taki, że później ciężko się już zmieścić w swój kolorowy trykot, czy inny strój.

Zobaczcie jak wyglądaliby filmowi bohaterowie z nadwagą:

Twórcą powyższych grafik jest Alex Solis - ten sam, który pokazał nam postacie z horrorów jako dzieci oraz filmowych bohaterów jako starców. Ilustrator opowiedział skąd w jego głowie pojawił się pomysł na prace z ekranowymi postaciami w wersji XXL:

"

Oglądałem z moją córką animowane „Wojownicze Żółwie Ninja”. Cały czas się zastanawialiśmy dlaczego są one tak szybkie, skoro ich dieta składa się głównie z pizzy. Czułem, że dzieciom jest przesyłana błędna wiadomość i zaobserwowałem, że w innych kreskówkach pokazywane są podobne rzeczy. Na początku chciałem zrobić tylko jedną ilustrację, ale było przy tym zbyt dużo zabawy. To dobry sposób na ostrzeżenie przed skutkami niezdrowego jedzenia. "

Po co komu wielkie kampanie mówiące o zdrowym żywieniu i o tym jakie spustoszenie w naszym organizmie czyni śmieciowe żarcie? Wystarczy spojrzeć na niemogących ruszyć nogą bohaterów, którzy turlają się dodatkowo na swoich brzuchach, aby skutecznie pozbyć się apetytu.

Jak Wam się podobają filmowi bohaterowie z nadwagą? :)

Robert Skowronski