Bohaterowie horrorów jako dzieci

Robert Skowronski
12.04.2016 11:28
Bohaterowie horrorów jako dzieci Fot. Alex Solis / oddworx.com

Każdy był kiedyś dzieckiem. Dotyczy to każdego z nas, w tym też wszelkiej maści zwyrodnialców i psychopatów, których znamy z horrorów.

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. A jak wynika z grafik stworzonych przez Alexa Solisa bohaterowie dreszczowców od najmłodszych lat byli skazani na stanie się w przyszłości mordercami. Zresztą, jak wiemy z dzieł z nimi w roli głównej los faktycznie w wielu wypadkach ich skrzywdził, co zaowocowało wytworzeniem się psychopatycznych skłonności.

Taka Sadako z filmu „The Ring” od samego początku nie miała łatwo. W młodym wieku została utopiona w studni. Przyznacie chyba, że można się wkurzyć, a następnie wykorzystywać kasety VHS jako narzędzie zemsty na wstrętnych ludziach. Dziewczynka z „Egzorcysty” być może i wiodła szczęśliwe dzieciństwo, ale jak wiadomo zostało ono przerwane przez pojawienie się Pazuzu.

Oczywiście można się doszukiwać braku zgodności grafik z faktycznymi losami postaci, no bo hrabia Dracula nie mógł być bobasem z małymi kiełkami, gdyż wampiry się nie starzeją, a Freddy Krueger dopiero w dorosłym życiu stał się maszkarą z koszmarów. Jednak nagięcie faktów poskutkowało tymi oto grafikami:

Alex Solis opowiedział o swojej kolekcji ilustracji zatytułowanej „Baby Terrors”. Okazuje się, że inspirację dla artysty stanowiło przełomowe wydarzenie z jego prywatnego życia:

Mam półroczne dziecko, które narodziło się w październiku 2015. Chciałem stworzyć coś co byłoby inspirowane moim synem. Narysowanym postaciom nadałem przerażający wygląd wymieszany z dziecięcą niewinnością. To sprawia, że są tak słodkie, że aż chce się zostać przez nie zamordowanym.

Jeżeli mało Wam klasycznych bohaterów horrorów w Waszym życiu, to możecie sięgnąć po piwa inspirowane postaciami z kina grozy, przespać się w domu z „American Horror Story”, wpaść do parku rozrywki „The Walking Dead” czy odwiedzić stację paliw z „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną” przerobioną na restaurację.

Jak Wam się podobają bohaterowie horrorów jako dzieci?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.