12.04.2016 11:28

Bohaterowie horrorów jako dzieci

Każdy był kiedyś dzieckiem. Dotyczy to każdego z nas, w tym też wszelkiej maści zwyrodnialców i psychopatów, których znamy z horrorów.

Bohaterowie horrorów jako dzieci
foto: Alex Solis / oddworx.com

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. A jak wynika z grafik stworzonych przez Alexa Solisa bohaterowie dreszczowców od najmłodszych lat byli skazani na stanie się w przyszłości mordercami. Zresztą, jak wiemy z dzieł z nimi w roli głównej los faktycznie w wielu wypadkach ich skrzywdził, co zaowocowało wytworzeniem się psychopatycznych skłonności.

Taka Sadako z filmu „The Ring” od samego początku nie miała łatwo. W młodym wieku została utopiona w studni. Przyznacie chyba, że można się wkurzyć, a następnie wykorzystywać kasety VHS jako narzędzie zemsty na wstrętnych ludziach. Dziewczynka z „Egzorcysty” być może i wiodła szczęśliwe dzieciństwo, ale jak wiadomo zostało ono przerwane przez pojawienie się Pazuzu.

Oczywiście można się doszukiwać braku zgodności grafik z faktycznymi losami postaci, no bo hrabia Dracula nie mógł być bobasem z małymi kiełkami, gdyż wampiry się nie starzeją, a Freddy Krueger dopiero w dorosłym życiu stał się maszkarą z koszmarów. Jednak nagięcie faktów poskutkowało tymi oto grafikami:

Alex Solis opowiedział o swojej kolekcji ilustracji zatytułowanej „Baby Terrors”. Okazuje się, że inspirację dla artysty stanowiło przełomowe wydarzenie z jego prywatnego życia:

"

Mam półroczne dziecko, które narodziło się w październiku 2015. Chciałem stworzyć coś co byłoby inspirowane moim synem. Narysowanym postaciom nadałem przerażający wygląd wymieszany z dziecięcą niewinnością. To sprawia, że są tak słodkie, że aż chce się zostać przez nie zamordowanym. "

Jeżeli mało Wam klasycznych bohaterów horrorów w Waszym życiu, to możecie sięgnąć po piwa inspirowane postaciami z kina grozy, przespać się w domu z „American Horror Story”, wpaść do parku rozrywki „The Walking Dead” czy odwiedzić stację paliw z „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną” przerobioną na restaurację.

Jak Wam się podobają bohaterowie horrorów jako dzieci?

Robert Skowronski