14.06.2017 13:17

Bohaterowie horrorów z głowami z kaset VHS

Kino grozy ściśle wiąże się z erą VHS-ów. Ktoś postanowił połączyć te dwa elementy w całość w swoich pracach graficznych.

Bohaterowie horrorów z głowami z kaset VHS
foto: kadr z filmu + Dzik Pejnta

Pochodzący z Francji Patrick Massobrio i artysta kryjący się za pseudonimem Nan postanowili stworzyć rysunki z postaciami z horrorów, choć nie tylko, których twarze zostały wykonane z kaset magnetowidowych. Cóż, taki Freddy Krueger, Michael Myers czy Jason Voorhees to bohaterowie, których poznawało się na VHS-ach. Koło historii się zatoczyło.

Jak powstawały poniższe prace? Artyści przymocowali odpowiednio pomalowane kasety to wcześniej stworzonych obrazów. Prowadnice z VHS-ów posłużyły jako oczy postaci. Bardzo kreatywne podejście do ponownego wykorzystania nośnika, który od lipca 2016 roku jest oficjalnie martwy - to właśnie wtedy z taśm produkcyjnych zszedł ostatni magnetowid w dziejach.

Poniżej znajdziecie nie tylko postacie z horrorów, bo jest tu też Lord Vader, Pogromcy Duchów, Beetlejuice czy Edward Nożycoręki. Zresztą zobaczcie sami:

Przypominamy, że ostatnim filmem z gatunki kina grozy, który pojawił się na kasecie wideo jest „Piła 2”. Obraz 14 lutego 2006 roku trafił na DVD, ale i VHS.

Jeżeli mało Wam klasycznych bohaterów horrorów, których przedstawiliśmy powyżej, to możecie sięgnąć po piwa inspirowane postaciami z kina grozy, przespać się w domu z „American Horror Story”, wpaść do parku rozrywki „The Walking Dead” czy odwiedzić stację paliw z „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną” przerobioną na restaurację.

Robert Skowronski
Tagi: Galeria