17.06.2019 11:15

"Bohemian Rhapsody 2": Adam Lambert uciął plotki o drugiej części filmu o Freddiem Mercurym

Czy powstanie druga część "Bohemian Rhapsody"? Obecny wokalista Queen twierdzi, że do tego nie dojdzie, ponieważ film nie miałby najmniejszego sensu.

Bohemian Rhapsody
foto: kadr z filmu Bohemian Rhapsody

Film "Bohemian Rhapsody" odniósł wielki sukces na całym świecie, stając się jedną z najpopularniejszych biografii muzycznych w historii kina. Z tego powodu szybko pojawiły się spekulacje, że niebawem zobaczymy drugą część produkcji. Oliwy do ognia dolał gitarzysta Queen Brian May, który w jednym z wywiadów zasugerował, że twórcy "Bohemian Rhapsody" rzeczywiście nie powiedzieli ostatniego słowa w historii o Freddiem Mercurym. Potem tłumaczył, że jedynie żartował, ale oczekiwania fanów pozostały. Adam Lambert - obecny wokalista Queen postanowił skomentować plotki na temat sequela "Bohemian Rhapsody".

"Bohemian Rhapsody 2" - czy powstanie sequel biografii Freddieego Mercury'ego?

Lambert koncertuje z muzykami Queen od 2012 roku. Towarzyszy Mayowi i Rogerowi Taylerowi jako zastępca zmarłego 28 lat temu muzyka. Wokalista został zapytany przez portal NME o ewentualny sequel "Bohemian Rhapsody" Lambert postanowił uciąć wszelkie pogłoski na ten temat.

"

Co to by miało być? Sequel? Jak by to miało działać? Według mnie to nie ma sensu, ale ja nic na ten temat nie słyszałem. Ale wątplie, by ten film powstał. Nie wiem o czym miałby być. "

Oczywiście Lambert nie ma wiedzy na temat planów 20th Century Fox. Nie wykluczone, że producenci zdecydują się na opowiedzenie ostatnich lat życia Mercury'ego, których zabrakło w "Bohemian Rhapsody". W końcu w 2021 roku minie 30 lat od śmierci muzyka. Nie zmienia to jednak faktu, że film o samej śmierci Mercury'ego mógłby być odebrany jako wątpliwy moralnie. Poza tym twórcy musieliby sobie jakoś poradzić z przeinaczeniami faktów, które pojawiły się w "Bohemian Rhapsody".

Bohemian Rhapsody
Bohemian Rhapsody
Przeczytaj także Dlaczego w "Bohemian Rhapsody" są błędy w historii Queen? Brian May broni filmu

"Bohemian Rhapsody" - o czym jest film?

Produkcja w reżyserii Bryana Singera i Dextera Fletchera opowiada o Queen od założenia zespołu po słynny występ na Live Aid, który odbył się w 1985 roku. Centralną postacią jest oczywiście Freddie Mercury zagrany przez Ramiego Maleka. Aktor dostał za swoją rolę Oscara. W "Bohemian Rhapsody" widzowie mogą zajrzeć za kulisy powstawania największych przebojów Queen, zobaczyć kryzysy zespołu, a także szczegóły życia prywatnego muzyków. Film dostał jeszcze trzy Oscary - za montaż, najlepszy dźwięk oraz montaż dźwięku.

Zobacz też: "Bohemian Rhapsody" nie powinno dostać Oscara? YouTuber wytknął błędy montażowe

Tagi: Queen News Bohemian Rapsody Adam Lambert