17.10.2018 16:15

Jak powstawał hit „We Will Rock You”? Fani doszukali się błędów w nowym klipie z „Bohemian Rhapsody”

Wytwórnia 20th Century Fox udostępniła kolejny materiał promujący film o Freddiem Mercurym i Queen. Klip nie do końca przypadł do gustu fanom zespołu, którzy znaleźli w nim elementy niezgodne z rzeczywistością.

Bohemian Rhapsody film
foto: materiały prasowe

„Bohemian Rhapsody” to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów przez fanów rocka na całym świecie. Produkcja, nad którą czuwali żyjący członkowie grupy Queen, będzie ukazywała kilkanaście lat z życia zespołu – od początku jego działalności do słynnego występu na koncercie Live Aid w 1985 roku. Jednak czy zrobi to w sposób rzetelny? Choć film wciąż czeka jeszcze na swoją premierę, niektórzy fani już teraz mają co do tego wątpliwości.

„Bohemian Rhapsody” – błędy w filmie

Choć większość fanów jest zachwycona wyborem Ramiego Maleka do roli Freddiego Mercury'ego, niektórzy miłośnicy Queen nie podzielają tego entuzjazmu. Nie podoba im się, że aktor jest za niski do roli oraz że w scenach z młodości Freddiego bardziej przypomina Micka Jaggera niż lidera Queen. Nawet pomimo tego, że sam Brian May po pierwszym seansie „Bohemian Rhapsody” stwierdził, że Freddie byłby z niego dumny.

Fani sceptycznie nastawieni do nadchodzącego filmu obawiają się też, że w produkcji zostanie pominięty wątek homoseksualnych romansów Freddiego. Niezbyt przychylnie zareagowali też na nowy klip promujący „Bohemian Rhapsody”. Dlaczego?

Nowy materiał wideo prezentuje, jak powstawał jeden z największych hitów Queen„We Will Rock You”. Zdaniem fanów z polskiego forum Queen na Facebooku, w klipie nie zgadza się ani wzrost, ani zarost Freddiego.

Queen forum
Queen forum

Nowy klip z filmu „Bohemian Rhapsody” możecie zobaczyć poniżej:

„Bohemian Rhapsody” – kiedy premiera?

Choć film o Freddiem i Queen nie miał jeszcze oficjalnej premiery, odbyły się już zamknięte pokazy prasowe. Dziennikarze, którzy mieli okazję w nich uczestniczyć, niemal zgodnie twierdzą, że najjaśniejszym punktem całej produkcji jest Rami Malek w roli Freddiego.

Własne zdanie na temat „Bohemian Rhapsody” będziemy mogli wyrobić sobie już za 2 tygodnie. Film trafi do polskich kin 2 listopada 2018.

Natalia Hluzow
Tagi: Queen Freddie Mercury bohemian rhapsody