„Bohemian Rhapsody” ma nowego reżysera

Sergiusz Kurczuk
07.12.2017 10:59
„Bohemian Rhapsody” ma nowego reżysera Fot. Marv Films / Saville Productions/Globe Photographer/EastNews

Biografia Freddiego Mercury'ego i grupy Queen ma już nowego reżysera. Po tym, jak studio 20th Century Fox zwolniło Bryana Singera, film dokończy Dexter Fletcher. 

O filmie „Bohemian Rhapsody” pisaliśmy już wielokrotnie. Nie ma się zresztą czemu dziwić, bo będzie to biografia zespołu Queen i jego niesamowitego frontmana - Freddiego Mercury'ego. Zaprezentowaliśmy już Wam, którzy aktorzy wcielą się w członków grupy, jak Rami Malek prezentuje się w roli wokalisty, a nawet pokazaliśmy fragment nadchodzącej produkcji zestawiony ze słynnym koncertem. Niestety ostatnie doniesienia na temat „Bohemian Rhapsody” nie były zbyt wesołe. Okazało się, że dotychczasowy reżyser Bryan Singer przez wiele dni nie pojawiał się na planie zdjęciowym. W końcu szefowie studia 20th Century Fox postanowili zwolnić filmowca, który tłumaczył się problemami zdrowotnymi swoich rodziców.

Premiera biografii Queen została zaplanowana na grudzień 2018 roku, więc producenci nie mogli zwlekać i od razu zaczęli szukać zastępcy dla Singera. Jak donosi Deadline, „Bohemian Rhapsody” dokończy Dexter Fletcher. To właśnie on pierwotnie był brany pod uwagę jako twórca filmu, kiedy jeszcze Mercury'ego miał grać Sacha Baron Cohen. Fletcher jest brytyjskim aktorem, reżyserem i scenarzystą. Prace nad niedokończonym filmem Singera rozpocznie już w drugim tygodniu grudnia 2017. W planach zostały mniej więcej dwa tygodnie zdjęć. Fletcher będzie obecny przy procesie postprodukcji, bazując na materiale nakręconym w dużej mierze przez Singera. 

Dexter Fletcher Fot. foto: Michael Melia/East News

Wybór nie był przypadkowy. Fletcher ma na swoim koncie film biograficzny, który został doceniony przez krytyków. Mowa o produkcji zatytułowanej „Eddie zwany Orłem”Taronem Egertonem i Hugh Jackmanem w rolach głównych. Poza tym jest związany z nadchodzącą biografia o innym brytyjskim muzyku - Eltonie Johnie. To nie pierwsza tego typu sytuacja w 2017 roku. Ron Howard zastąpił na stanowisku reżysera Phila Lorda i Christophera Millera w spin-offie o Hanie Solo. Howard musiał jednak nakręcić wiele fragmentów od samego początku. Przypadek „Bohemian Rhapsody” jest raczej podobny do tego, co stało się na planie „Ligi Sprawiedliwości”, kiedy Zack Snyder musiał zrezygnować z pracy nad filmem. Zastąpił go Joss Whedon, który opierał się na materiale nakręconym przez Snydera. Miejmy nadzieję, że Fletcher poradzi sobie na zastępstwie lepiej niż Whedon

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.