"Bohemian Rhapsody" na DVD z pełnym zapisem występu Queen na Live Aid

Aleksandra Degórska
03.01.2019 17:39
"Bohemian Rhapsody" na DVD z pełnym zapisem występu Queen na Live Aid   Fot. kadr z wideo

Na DVD z filmem "Bohemian Rhapsody", oprócz zapisu całego koncertu Queen na Live Aid, pojawią się wywiady z twórcami i muzykami Queen.

Queen to jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych wszech czasów, zatem nic dziwnego, że film biograficzny "Bohemian Rhapsody" stał się kinowym hitem. Dzieło w reżyserii Bryana Singera to najbardziej dochodowy film o muzyku wszech czasów. W rolę Freddie’ego Mercury’ego wcielił się Rami Malek, który zyskał olbrzymią popularność dzięki serialowi „Mr. Robot”. Obraz "Bohemian Rhapsody" otrzymał również 2 nominacje do Złotego Globu i sam Brian May nie spodziewał się, że film odniesie taki sukces.

"Bohemian Rhapsody" na DVD z pełnym zapisem występu Queen na Live Aid  

Film kończy się na scenie koncertu Queen na Live Aid w 1985 roku i twórcy wiernie oddali koncert Brytyjczyków - Rami Malek poruszał się identycznie jak Freddie Mercury. W produkcji nie pokazało koncertu w całości - zabrakło wykonania „We Will Rock You” oraz „Crazy Little Thing Called Love”.

Wytwórnia zapowiedziała, że na nadchodzącym DVD ukaże się dodatkowy materiał trwający 22 minuty. Oprócz odtworzonego w całości koncertu Live Aid na wydawnictwie pojawią się wywiady z twórcami, aktorami, jak również Brianem Mayem oraz Rogerem Taylorem. 20th Century Fox zapowiedział, ze film ukaże się na platformie 16 lutego 2019, zaś na DVD, Blu-ray i 4K Ultra HD 4 marca 2019.

Wytwórnia udostępniła również wideo, w którym porównano kadry z filmu "Bohemian Rhapsody" z oryginalnym nagraniem koncertu Queen na Live Aid oraz pokazano fragmenty wywiadów z twórcami.

Soundtrack do "Bohemian Rhapsody"

Ścieżka dźwiękowa z filmu "Bohemian Rhapsody" trafiła na sklepowe półki 19 października 2018. Największą atrakcją są nagrania audio z występu Queen na Live Aid, które ukazały się pierwszy raz na oficjalnym wydawnictwie grupy. Na krążku znajdują się nowe wersje starych utworów, koncertowe rarytasy, a także wybór najlepszych nagrań studyjnych. Wśród nich 11 hitów, które zajęły pierwsze miejsca list przebojów na całym świecie. 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.