03.01.2019 17:39

"Bohemian Rhapsody" na DVD z pełnym zapisem występu Queen na Live Aid

Na DVD z filmem "Bohemian Rhapsody", oprócz zapisu całego koncertu Queen na Live Aid, pojawią się wywiady z twórcami i muzykami Queen.

Bohemian Rhapsody
foto: kadr z wideo

Queen to jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych wszech czasów, zatem nic dziwnego, że film biograficzny "Bohemian Rhapsody" stał się kinowym hitem. Dzieło w reżyserii Bryana Singera to najbardziej dochodowy film o muzyku wszech czasów. W rolę Freddie’ego Mercury’ego wcielił się Rami Malek, który zyskał olbrzymią popularność dzięki serialowi „Mr. Robot”. Obraz "Bohemian Rhapsody" otrzymał również 2 nominacje do Złotego Globu i sam Brian May nie spodziewał się, że film odniesie taki sukces.

"Bohemian Rhapsody" na DVD z pełnym zapisem występu Queen na Live Aid  

Film kończy się na scenie koncertu Queen na Live Aid w 1985 roku i twórcy wiernie oddali koncert Brytyjczyków - Rami Malek poruszał się identycznie jak Freddie Mercury. W produkcji nie pokazało koncertu w całości - zabrakło wykonania „We Will Rock You” oraz „Crazy Little Thing Called Love”.

Wytwórnia zapowiedziała, że na nadchodzącym DVD ukaże się dodatkowy materiał trwający 22 minuty. Oprócz odtworzonego w całości koncertu Live Aid na wydawnictwie pojawią się wywiady z twórcami, aktorami, jak również Brianem Mayem oraz Rogerem Taylorem. 20th Century Fox zapowiedział, ze film ukaże się na platformie 16 lutego 2019, zaś na DVD, Blu-ray i 4K Ultra HD 4 marca 2019.

Wytwórnia udostępniła również wideo, w którym porównano kadry z filmu "Bohemian Rhapsody" z oryginalnym nagraniem koncertu Queen na Live Aid oraz pokazano fragmenty wywiadów z twórcami.

Soundtrack do "Bohemian Rhapsody"

Ścieżka dźwiękowa z filmu "Bohemian Rhapsody" trafiła na sklepowe półki 19 października 2018. Największą atrakcją są nagrania audio z występu Queen na Live Aid, które ukazały się pierwszy raz na oficjalnym wydawnictwie grupy. Na krążku znajdują się nowe wersje starych utworów, koncertowe rarytasy, a także wybór najlepszych nagrań studyjnych. Wśród nich 11 hitów, które zajęły pierwsze miejsca list przebojów na całym świecie. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Queen News bohemian rhapsody