19.05.2017 16:57

Bollywood przygotuje remake „Rambo”

Ikoniczny bohater Sylvestra Stallone’a doczeka się Bollywoodzkiej obróbki. Prawdopodobnie pod koniec 2018 roku przekonamy się, jak skuteczny w zabijaniu jest hinduski John Rambo. 

Bollywood przygotuje remake „Rambo”
foto: kadr z filmu

Rambo po raz pierwszy pojawił się w 1972 roku, w książce Davisa Morrella „Rambo: Pierwsza krew”. Jednak to adaptacja z 1982 roku, gdzie główną rolę zagrał Sylvester Stallone uczyniła go nieśmiertelnym. Dla wielu widzów Rambo z innym aktorem nie ma racji bytu. Jednak w 2016 roku pisaliśmy o tym, że 5. część słynnego weterana będzie pierwszym filmem z serii, gdzie nie ujrzymy Stallone’a. Teraz ogłoszono, że Indie przygotowują własny remake pierwszej części.  

Główną rolę zagra Tiger Shroff (Baaghi), wchodząca gwiazda na rynku filmowym w Indiach. Reżyserem obrazu będzie Siddharth Annand, zaś producentami M! Capital Ventures, Original Entertainment, Impast Films oraz Siddharth Anand Pictures. Dla reżysera nie będzie to nowa sytuacja – już wcześniej zdarzyło mu się nakręcić film „Bang Bang”, który był przeróbką „Wybuchowej pary” z 2010 roku.

Remake od samego początku budzi duże oczekiwania w Indiach, czego dowodem były ogromne spekulacje odnośnie tego, komu miała przypaść rola protagonisty. Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się w lutym 2018 roku.

Indyjskie „Rambo” opowiadać będzie o jedynym ocalałym członku elitarnej jednostki wojskowej, który po powrocie do domu zastaje krainę rozdartą wojną. Zmuszony ukrywać się w niebezpiecznych dżunglach i mroźnych górach Himalajów, przeistacza się ostatecznie w maszynę zniszczenia, bezlitośnie rozprawiającą się z wrogami.

Shroff nie krył wielkiego zadowolenia zagrania jednego ze swoich ulubionych bohaterów filmowych:

"

Będąc wielkim fanem kina akcji od czasu dzieciństwa, jest to wszystko dla mnie nierealne i jestem bardzo wdzięczny za tą możliwość. W żadnym wypadku nie uważam, że jestem w stanie zastąpić legendarnego Sylvestra Stallone’a. Jednak czuję, że jest to rola, do której przygotowywałem się od małego. "

Po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć Rambo w 1982 roku za sprawą filmu „Rambo: Pierwsza krew”, który zarobił wówczas 125 mln dolarów na całym świecie. Obraz do dziś posiada status kultowego i doczekał się jeszcze trzech sequeli. Ostatnia część, uważana za najostrzejszą z całej serii, premierę miała w 2008 roku. 

Kamil Dachnij
Tagi: Rambo