16.03.2018 15:11

Danny Boyle potwierdził, że wyreżyseruje „Bonda 25”

Twórca filmów „Płytki grób”, „Trainspotting” i „Slumdog: Milioner z ulicy” zajmie się kolejnym filmem o Agencie 007. 

Danny Boyle
foto: PIP / Polaris/East News

Po długich poszukiwaniach i wielu fałszywych tropach, kiedy dowiedzieliśmy się już, że 25. filmu o Jamesie Bondzie nie wyreżyseruje ani Denis Villeneuve, ani też Christopher Nolan, pojawiły się plotki, że produkcja trafiła w ręce Danny'ego Boyla. Reżyser, który zasłynął filmem „Trainspotting”, zrealizował oscarowego „Slumdoga” i w kameralny sposób opowiedział historię Steve'a Jobsa, oficjalnie potwierdził te doniesienia w jednym z ostatnich wywiadów. 

Danny Boyle wyreżyseruje „Bonda 25”

Brytyjski reżyser o pracy nad nowym projektem opowiedział magazynowi Metro US podczas specjalnych pokazów serialu „Trust”. Zapytany o to, czy naprawdę zajmie się reżyserią kolejnej odsłony serii o Bondzie, odpowiedział:

"

Pracujemy właśnie nad scenariuszem. I tak naprawdę wszystko od niego zależy. Pracuję obecnie również nad scenariuszem Richarda Curtisa. Powinniśmy rozpocząć zdjęcia w przeciągu sześciu lub siedmiu tygodni. Bond ruszyłby wtedy z końcem roku. Ale już teraz nad oboma projektami pracujemy jednocześnie.  "

Dodatkowo Boyle wyznał też, że nad tekstem pracuje wraz z Johnem Hodge, scenarzystą, z którym współpracował już przy „Płytkim grobie”, „Trainspotting” i „Życiu mniej zwyczajnym”, „Niebiańskiej plaży”, „Transie” i „Trainspotting 2”. Jak powiedział:

"

Mamy pewien pomysł - John Hodge, scenarzysta, i ja - mamy pomysł, który aktualnie John przelewa na papier. I wszystko zależy od tego, co z tego scenariusza wyjdzie. Ale byłoby głupotą z mojej strony, gdybym pozwolił przepaść takiej okazji.  "

Wytwórnia MGM odpowiedzialna za serię o Bondzie na razie nie skomentowała tych doniesień. Danny Boyle był już jednak na liście potencjalnych reżyserów poprzednich części - „Skyfall” w 2012 roku i „Spectre” w 2015. Dlatego też wybór tego twórcy nie byłby niczym zaskakującym. 

„Bond 25” - kiedy premiera?

W nadchodzącej, 25. części serii poświęconej najsłynniejszemu szpiegowi na świecie, po raz piąty i ostatni wcieli się w niego Daniel Craig. Być może partnerować mu będzie Monica Bellucci. W obsadzie mają pojawić się też Naomie Harris jako Moneypenny, Ben Whishaw jako Q i Rory Kinnear jako Bill Tenner. Premiera „Bonda 25” aktualnie zapowiadana jest na listopad 2019. 

Natalia Hluzow
Tagi: News James Bond Danny Boyle