Danny Boyle potwierdził, że wyreżyseruje „Bonda 25”

Natalia Hluzow
16.03.2018 15:11
Danny Boyle potwierdził, że wyreżyseruje „Bonda 25” Fot. PIP / Polaris/East News

Twórca filmów „Płytki grób”, „Trainspotting” i „Slumdog: Milioner z ulicy” zajmie się kolejnym filmem o Agencie 007. 

Po długich poszukiwaniach i wielu fałszywych tropach, kiedy dowiedzieliśmy się już, że 25. filmu o Jamesie Bondzie nie wyreżyseruje ani Denis Villeneuve, ani też Christopher Nolan, pojawiły się plotki, że produkcja trafiła w ręce Danny'ego Boyla. Reżyser, który zasłynął filmem „Trainspotting”, zrealizował oscarowego „Slumdoga” i w kameralny sposób opowiedział historię Steve'a Jobsa, oficjalnie potwierdził te doniesienia w jednym z ostatnich wywiadów. 

Danny Boyle wyreżyseruje „Bonda 25”

Brytyjski reżyser o pracy nad nowym projektem opowiedział magazynowi Metro US podczas specjalnych pokazów serialu „Trust”. Zapytany o to, czy naprawdę zajmie się reżyserią kolejnej odsłony serii o Bondzie, odpowiedział:

Pracujemy właśnie nad scenariuszem. I tak naprawdę wszystko od niego zależy. Pracuję obecnie również nad scenariuszem Richarda Curtisa. Powinniśmy rozpocząć zdjęcia w przeciągu sześciu lub siedmiu tygodni. Bond ruszyłby wtedy z końcem roku. Ale już teraz nad oboma projektami pracujemy jednocześnie. 

Dodatkowo Boyle wyznał też, że nad tekstem pracuje wraz z Johnem Hodge, scenarzystą, z którym współpracował już przy „Płytkim grobie”, „Trainspotting” i „Życiu mniej zwyczajnym”, „Niebiańskiej plaży”, „Transie” i „Trainspotting 2”. Jak powiedział:

Mamy pewien pomysł - John Hodge, scenarzysta, i ja - mamy pomysł, który aktualnie John przelewa na papier. I wszystko zależy od tego, co z tego scenariusza wyjdzie. Ale byłoby głupotą z mojej strony, gdybym pozwolił przepaść takiej okazji. 

Wytwórnia MGM odpowiedzialna za serię o Bondzie na razie nie skomentowała tych doniesień. Danny Boyle był już jednak na liście potencjalnych reżyserów poprzednich części - „Skyfall” w 2012 roku i „Spectre” w 2015. Dlatego też wybór tego twórcy nie byłby niczym zaskakującym. 

„Bond 25” - kiedy premiera?

W nadchodzącej, 25. części serii poświęconej najsłynniejszemu szpiegowi na świecie, po raz piąty i ostatni wcieli się w niego Daniel Craig. Być może partnerować mu będzie Monica Bellucci. W obsadzie mają pojawić się też Naomie Harris jako Moneypenny, Ben Whishaw jako Q i Rory Kinnear jako Bill Tenner. Premiera „Bonda 25” aktualnie zapowiadana jest na listopad 2019. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.