04.06.2018 14:01

„Bond 25”: Helena Bonham Carter wcieli się w czarny charakter filmu?

Helena Bonham Carter ma na swoim koncie wiele ról złowrogich postaci. Czy swoje mroczne oblicze zaprezentuje również w 25. odsłonie serii o Agencie 007?

Helena Bonham Carter jako Marla Singer "Fight Club"
foto: kadr z filmu Fight Club

Helena Bonham Carter przez kilka lat mroziła krew w żyłach milionów fanów „Harry’ego Pottera” na całym świecie, wcielając się w sadystyczną Bellatrix Lestrange. Gnębiła zresztą nie tylko młodych adeptów sztuk magicznych, ale także Alicję w Krainie Czarów, gdzie kreowała postać Czerwonej Królowej. Nawet pozytywne bohaterki, w które wciela się aktorka, trudno nazwać sympatycznymi – wystarczy wspomnieć słynną Marlę Singer z „Fight Clubu”. Nie jest więc żadnym zaskoczeniem, że producenci „Bonda 25” w roli czarnego charakteru chcieliby zobaczyć właśnie Helenę Bonham Carter.

Beatrix Lestrange

„Bond 25”: Helena Bonham Carter przeciwniczką Jamesa Bonda?

Jak podaje portal Mirror, Helena Bonham Carter znajduje się na szczycie listy aktorek, które są rozważane do roli antagonistki w najnowszym filmie o Agencie 007. Nieoficjalne źródła portalu podają, że wiele osób typuje do tej roli Angelinę Jolie, ale szefowie EON Productions zdecydowanie woleliby Bonham Carter.

Kto wystąpi w 25. filmie o Agencie 007?

Jedynym potwierdzonym członkiem obsady jest na razie Daniel Craig, który po raz piąty i ostatni wcieli się w Jamesa Bonda. Zgodnie z doniesieniami w 25. Bondzie powrócą również Ben Whishaw jako Q, Rory Kinnear jako Bill Tenner, Naomi Harris jako Moneypenny, Ralph Fiennes jako M oraz Monica Bellucci jako kobieta Bonda. Żaden z tych powrotów, podobnie jak pojawienie się Bonham Carter, nie został jednak jeszcze potwierdzony.  

Reżyserem filmu, po wielu fałszywych tropach, został ostatecznie Danny Boyle. Filmowiec jeszcze tego lata ma spotkać się z Danielem Craigiem by ustalić szczegóły i terminy produkcji. Zdjęcia do „Bonda 25” mają wystartować z końcem 2018 roku. Premiera filmu planowana jest na listopad 2019.

Natalia Hluzow
Tagi: News James Bond Helena Bonham Carter