27.06.2018 11:57

Scenarzyści „Cichego miejsca” przygotują nową filmową adaptację „Boogeymana” Stephena Kinga

Trwają prace przygotowawcze do kolejnej ekranizacji horroru Kinga. Tym razem będzie to nowa wersja „Boogeymana”, którą stworzą scenarzyści „Cichego miejsca”.

Boogeyman
foto: shutterstock

W 1978 roku Stephen King wykorzystał słynną postać Boogeymana w jednym ze swoich opowiadań, które zatytułował jego imieniem. Tekst ten dwukrotnie przenoszono na ekran – w 1982 roku zrobił to Jeff C. Schiro, zaś w 2010 Gerard Lough. Tym razem za filmową adaptację Boogeymana zabrali się Scott Beck i Bryan Woods odpowiedzialni za scenariusz do „Cichego miejsca”. Projekt powstaje pod wodzą wytwórni 20th Century Fox.

Boogeyman w filmach i książkach

Boogeyman to stwór pochodzący ze szkockich wierzeń, którym straszono dzieci, gdy nie chciały być grzeczne. Postać ta wielokrotnie pojawiała się w horrorach. Nie tylko u Kinga, ale także w serii filmów zapoczątkowanej w 2005 roku, która również nosiła nazwę „Boogeyman”.

Stephen King wykorzystał tę słynną marę, by opowiedzieć o mężczyźnie, który korzysta z pomocy psychiatry, gdyż nie potrafi poradzić sobie ze śmiercią trójki swoich dzieci zabitych przez Boogeymana. Fabułę książki stanowi opowieść pacjenta o przerażających wydarzeniach, które spotkały jego rodzinę.

Za produkcję ekranizacji „Boogeymana” odpowiada firma 21 Laps Dana Levine’a, Dana Cohena i Shawna Levy’ego, który zasłynął jako producent i jeden z reżyserów „Stranger Things”. Scenarzyści Beck i Woods będą producentami wykonawczymi horroru.

Prace nad ich scenariuszem do „Cichego miejsca” trwały 5 lat. Film wyreżyserował John Krasinski, który zagrał w nim również główną rolę. Produkcja okazała się tak dużym sukcesem (330 milionów dolarów dochodów ze sprzedaży biletów w stosunku do 17 milionów budżetu), że niemal od razu zamówiono jej sequel.

Ciche miejsce

Na razie nie są znane żadne szczegóły dotyczące obsady, daty produkcji czy premiery „Boogeymana”. Kiedy tylko się pojawią, będziemy na bieżąco informować Was o rozwoju projektu.

Natalia Hluzow