27.08.2018 16:23

Borys Szyc jako Józef Piłsudski na nowych zdjęciach z biografii marszałka Polski

Jak Borys Szyc prezentuje się w charakterystycznym mundurze Józefa Piłsudskiego? Pojawiły się nowe zdjęcia z planu filmu Michała Rosy. 

Borys Szyc jako Józef Piłsudski na nowych zdjęciach z biografii marszałka Polski
foto: materiały promocyjne

Pod koniec roku zobaczymy film poświęcony fragmentowi życia Józefa Piłsudskiego - postaci ważnej dla każdego patrioty. Reżyser Michał Rosa postanowił stworzyć historię pełną akcji, która ukazuje losy Piłsudskiego przed objęciem funkcji marszałka Polski. Obecnie wciąż trwają prace nad biografią męża stanu. Producenci i dystrybutor Next Film podzielił się pierwszymi fotosami z planu zdjęciowego. Pojawia się na nich Borys Szyc, który wcieli się w Piłsudskiego. Jak się prezentuje?

„Piłsudski” - pierwsze zdjęcia z planu

Film rozpocznie się w roku 1901 w szpitalu psychiatrycznym, którego więźniem politycznym był Piłsudski. Fabuła zacznie się od akcji, w której niepodległościowcy odbijają działacza z niewoli. Dzięki temu główny bohater może ponownie spotkać się z żoną (Magdalena Boczarska) i włączyć się w walkę z okupantem. Widzowie będą świadkami wydarzeń z najbardziej burzliwego okresu w życiu Piłsudskiego. 

Jak Borys Szyc prezentuje się w charakterystycznym mundurze? Oto pierwsze zdjęcia z planu filmu:

Piłsudski
Piłsudski
Piłsudski

„Piłsudski” - czemu wybrano Borysa Szyca?

Reżyser filmu Michał Rosa początkowo miał problem z obsadzeniem aktora odpowiedniego do roli młodego Piłsudskiego. 

"

Kiedy pojawił się pomysł, żeby obsadzić Borysa Szyca, przyznaję, miałem duże wątpliwości. Jednak po kilku rozmowach oraz po pierwszej charakteryzacji zobaczyłem w nim bohatera, którego szukałem. Borys na planie jest Józefem Piłsudskim. "

Film powstał, by opowiedzieć, kim był prawdziwy Józef Piłsudski i przybliżyć widzom mniej znane fakty z życia marszałka. 

"

„Piłsudski” to przede wszystkim opowieść o człowieku – skomplikowanym, natchnionym, upartym. O jego życiowych wyborach – nie zawsze właściwych, o desperackiej potrzebie działania, o podróży ze szczytu w przepaść – pozornie bez możliwości powrotu. Będzie to film pełen zwrotów akcji, z wyrazistym, idącym krok przed wszystkimi bohaterem. Mam nadzieję, że „Piłsudski” stanie się przyczynkiem do refleksji nad trudem odzyskiwania niepodległości. Trudem. Oto wobec wielkich graczy w Europie, sił jawnych i ukrytych, opcji internacjonalistycznych z jednej strony i ugodowych z drugiej, w 1918 zdarzyło się coś, co nie miało prawa się wydarzyć. Dzięki człowiekowi, który w swojej walce o niepodległość bywał bardzo samotny i zapłacił za nią wysoką cenę. "

W pozostałych rolach wystąpią Jan Marczewski, Marcin Hycnar, Józef Pawłowski, Tomasz Schuchardt oraz Maria Dębska. Premiera planowana jest na 8 listopada 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Borys Szyc Piłsudski