08.05.2017 09:15

„Botoks” Patryka Vegi na zdjęciach z planu

Udostępniono zdjęcia z nowego filmu Patryka Vegi. Świat policji i gangusów zamienił on na ten wypełniony ludźmi w lekarskich kitlach.

„Botoks” Patryka Vegi na zdjęciach z planu
foto: Anna Gostkowska, Vega Investments/materiały prasowe

Patryk Vega, twórca kasowych hitów kinowych ostatnich lat, prezentuje bezkompromisowe uderzenie w polską służbę zdrowia. W tym filmie żadna scena nie jest wymyślona. Nowe dzieło autora „Służb specjalnych”, „Pitbulla. Nowych porządków” i „Pitbulla. Niebezpiecznych kobiet”, to poparty wielomiesięcznymi wywiadami obrazującymi życie i pracę lekarek oraz pielęgniarek w Polsce. Z ich opowieści wyłonił się scenariusz, ukazujący problemy służb medycznych, jak i współczesnych kobiet.

„Botoks” to autentyczne historie silnych, zdeterminowanych i wyrazistych lekarek, które zmagają się z życiowymi decyzjami i problemami: dyskryminacją, presją macierzyństwa, pogonią za młodością, walką o prawo do wolnego wyboru i własnych poglądów. Obok napięcia i potężnej dawki emocji nie zabraknie charakterystycznego dla filmów Patryka Vegi humoru.

W główne postacie kobiece wcielą się: Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke i Marieta Żukowska. Partnerować im będą: Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński, Sebastian Fabijański, Janusz Chabior, Wojciech Machnicki i Grażyna Szapołowska. Zdjęcia do „Botoksu” realizowane są w: Warszawie, Paryżu, Kopenhadze i w Kenii.

Przygotujcie się na film, po którym już żadna wizyta u lekarza nie będzie taka jak dawniej. Zobaczcie zdjęcia z „Botoksu”:

Daniela (Olga Bołądź) pracę w służbie zdrowia zaczyna jako ratowniczka medyczna, jeżdżąc na akcje z bratem Darkiem (Tomasz Oświeciński). Poddając się licznym zabiegom medycyny estetycznej, z brzydkiego kaczątka zmienia się w bezwzględną, odnoszącą sukcesy przedstawicielkę koncernu farmaceutycznego. Magda (Katarzyna Warnke) jest ginekologiem położnikiem. Swoją renomę zbudowała jako etatowa specjalistka od aborcji. Gdy sama zachodzi w ciążę, jej konflikt z ordynatorem (Janusz Chabior) wchodzi w dramatyczną fazę i zwierzchnictwo szpitala próbuje pozbawić ją pracy.

Poukładany świat cenionej chirurg – Patrycji (Marieta Żukowska) rozsypuje się, gdy kobieta dowiaduje się o zdradzie męża. Podkopane poczucie  wartości popycha ją w kierunku ginekologii estetycznej i kobiecego libido. Swoje odkrycia Patrycja chce sprawdzić w związku z metroseksualnym Michałem (Piotr Stramowski), który jest zaprzeczeniem mężczyzny. Beata (Agnieszka Dygant) to lekarka SOR-u, która w wypadku motocyklowym traci narzeczonego. Samotna kobieta uśmierza ból, uzależniając się od silnych leków opioidowych, które wykrada w szpitalu. Wówczas poznaje Marka (Sebastian Fabijański), sanitariusza, który ukrywa przed światem własny sekret.

W występu w kolejnym „Pitbullu” zrezygnowali Tomasz Oświeciński oraz Piotr Stramowski, czyli twarze „Nowych porządków” i „Niebezpiecznych kobiet”. Patryk Vega nie będzie reżyserem następnej odsłony. Stanowisko po nim objął Władysław Pasikowski. Przyczyną takiego obrotu spraw było to, że dotychczasowy twórca serii nie doszedł do porozumienia z producentem. Pojawiły się różnice artystyczne, z których nie udało się wypracować kompromisu.

Czekasz na „Botoks”?

Robert Skowronski
Tagi: News Galeria Patryk Vega