„Botoks” Patryka Vegi na zdjęciach z planu

Robert Skowronski
08.05.2017 09:15
„Botoks” Patryka Vegi na zdjęciach z planu Fot. Anna Gostkowska, Vega Investments/materiały prasowe

Udostępniono zdjęcia z nowego filmu Patryka Vegi. Świat policji i gangusów zamienił on na ten wypełniony ludźmi w lekarskich kitlach.

Patryk Vega, twórca kasowych hitów kinowych ostatnich lat, prezentuje bezkompromisowe uderzenie w polską służbę zdrowia. W tym filmie żadna scena nie jest wymyślona. Nowe dzieło autora „Służb specjalnych”, „Pitbulla. Nowych porządków” i „Pitbulla. Niebezpiecznych kobiet”, to poparty wielomiesięcznymi wywiadami obrazującymi życie i pracę lekarek oraz pielęgniarek w Polsce. Z ich opowieści wyłonił się scenariusz, ukazujący problemy służb medycznych, jak i współczesnych kobiet.

„Botoks” to autentyczne historie silnych, zdeterminowanych i wyrazistych lekarek, które zmagają się z życiowymi decyzjami i problemami: dyskryminacją, presją macierzyństwa, pogonią za młodością, walką o prawo do wolnego wyboru i własnych poglądów. Obok napięcia i potężnej dawki emocji nie zabraknie charakterystycznego dla filmów Patryka Vegi humoru.

W główne postacie kobiece wcielą się: Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke i Marieta Żukowska. Partnerować im będą: Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński, Sebastian Fabijański, Janusz Chabior, Wojciech Machnicki i Grażyna Szapołowska. Zdjęcia do „Botoksu” realizowane są w: Warszawie, Paryżu, Kopenhadze i w Kenii.

Przygotujcie się na film, po którym już żadna wizyta u lekarza nie będzie taka jak dawniej. Zobaczcie zdjęcia z „Botoksu”:

Daniela (Olga Bołądź) pracę w służbie zdrowia zaczyna jako ratowniczka medyczna, jeżdżąc na akcje z bratem Darkiem (Tomasz Oświeciński). Poddając się licznym zabiegom medycyny estetycznej, z brzydkiego kaczątka zmienia się w bezwzględną, odnoszącą sukcesy przedstawicielkę koncernu farmaceutycznego. Magda (Katarzyna Warnke) jest ginekologiem położnikiem. Swoją renomę zbudowała jako etatowa specjalistka od aborcji. Gdy sama zachodzi w ciążę, jej konflikt z ordynatorem (Janusz Chabior) wchodzi w dramatyczną fazę i zwierzchnictwo szpitala próbuje pozbawić ją pracy.

Poukładany świat cenionej chirurg – Patrycji (Marieta Żukowska) rozsypuje się, gdy kobieta dowiaduje się o zdradzie męża. Podkopane poczucie  wartości popycha ją w kierunku ginekologii estetycznej i kobiecego libido. Swoje odkrycia Patrycja chce sprawdzić w związku z metroseksualnym Michałem (Piotr Stramowski), który jest zaprzeczeniem mężczyzny. Beata (Agnieszka Dygant) to lekarka SOR-u, która w wypadku motocyklowym traci narzeczonego. Samotna kobieta uśmierza ból, uzależniając się od silnych leków opioidowych, które wykrada w szpitalu. Wówczas poznaje Marka (Sebastian Fabijański), sanitariusza, który ukrywa przed światem własny sekret.

W występu w kolejnym „Pitbullu” zrezygnowali Tomasz Oświeciński oraz Piotr Stramowski, czyli twarze „Nowych porządków” i „Niebezpiecznych kobiet”. Patryk Vega nie będzie reżyserem następnej odsłony. Stanowisko po nim objął Władysław Pasikowski. Przyczyną takiego obrotu spraw było to, że dotychczasowy twórca serii nie doszedł do porozumienia z producentem. Pojawiły się różnice artystyczne, z których nie udało się wypracować kompromisu.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.