Pogoda
01.06.2018 13:12

Reżyser „Miasta 44” i „Sali samobójców” nakręci oparty na faktach film o fałszywym księdzu

„Boże Ciało” to najnowsza produkcja Aurum Film, którą wyreżyseruje Jan Komasa. Film ma opowiedzieć prawdziwą historię młodego mężczyzny, który po wyjściu z poprawczaka podaje się za księdza.

Boże ciało
foto: Andrzej Wencel © Aurum Film

17 maja 2018 roku rozpoczęto zdjęcia do najnowszego filmu Jana Komasy, reżysera „Miasta 44”, „Sali samobójców” i serialu „Ultraviolet”. Produkcją zajmuje się Aurum Film, studio odpowiedzialne za sukces „Ostatniej rodziny”. Film o roboczym tytule „Boże Ciało” ma opowiedzieć przejmującą historię opartą na prawdziwych wydarzeniach. Zapowiadany jest jako niezwykle oryginalny projekt, poruszający tematy tabu i dotykający kwestii społecznych podziałów i skomplikowanej duchowości młodych ludzi.

Boże ciało film

„Boże Ciało” Jana Komasy - o czym będzie?

„Boże Ciało” to produkcja inspirowana prawdziwą historią 20-letniego Daniela, który podczas pobytu w zakładzie poprawczym przeszedł duchową przemianę i zaczął marzyć o zostaniu księdzem. Po tym, jak zostaje warunkowo zwolniony z odsiadki, udaje się więc do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Pewnego dnia pod nieobecność księdza, przebiera się za młodego kapłana i zaczyna pełnić posługę kapłańską. Jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców miasteczka, jednak z czasem charyzma fałszywego księdza zaczyna poruszać serca ludzi. Spełnienie marzeń Daniela przerywa jednak pojawienie się dawnego kolegi z poprawczaka i domysły młodej Marty, córki surowej kościelnej. Młody bohater zaczyna tracić grunt pod nogami, jednak odnajduje nowy cel życiowy, który zamierza zrealizować pomimo wszelkich przeciwności.

Boże ciało film

„Boże Ciało” - obsada i twórcy

W rolę Daniela wcieli się Bartosz Bielenia („Na granicy”), będący jednym z największych aktorskich odkryć ostatnich lat. Na ekranie towarzyszyć mu będą równie utalentowani młodzi aktorzy: Tomasz Ziętek („Cicha noc”) i Eliza Rycembel („Obietnica”, „Carte Blanche”). W filmie wystąpią także Aleksandra Konieczna, gwiazda „Ostatniej Rodziny”, Łukasz Simlat („Amok”, „W imię”, „Wymyk”) i Leszek Lichota („Wataha”).

Boże ciało film

„Boże Ciało” powstaje na podstawie scenariusza Mateusza Pacewicza nagrodzonego w prestiżowym konkursie Script Pro. Reżyseruje Jan Komasa, za zdjęcia odpowiada Piotr Sobociński Jr. („Wołyń”, „Bogowie”, „Drogówka”). Produkuje studio Aurum Film. Dystrybucją w Polsce zajmie się Kino Świat. Oficjalna data premiery filmu nie została jeszcze ogłoszona.

Natalia Hluzow
Tagi: News polskie filmy Jan Komasa