29.10.2019 11:18

"Boże Ciało" nie kończy na Oscarach. Film Komasy z szansą na Złoty Glob

"Boże Ciało" to polski kandydat do Oscara 2020, ale nie tylko. Okazuje się, że film znalazł się również na liście kandydatów do Złotych Globów 2020.

"Boże Ciało"
Andrzej Wencel © Aurum Film

O tym, że "Boże Ciało" jest polskim kandydatem do Oscara, wiemy już od dłuższego czasu. Film Jana Komasy nie poprzestaje jednak na nagrodzie Amerykańskiej Akademii Filmowej. Okazuje się, że "Boże Ciało" zostało uwzględnione na liście kandydatów do Złotych Globów 2020 za najlepszy film zagraniczny

Zobacz także: Oscary 2020: "Boże Ciało" konta długa lista rywali. Czy polski film ma szansę na prestiżową nagrodę?

"Boże Ciało" powalczy o Złoty Glob

Na liście kandydatów do Złotych Globów w kategorii najlepszy film zagraniczny powalczy aż 90 filmów. Wśród nich właśnie znalazło się "Boże Ciało" Jana Komasy

Foto: kadr ze zwiastuna filmu "Boże Ciało"
Foto: kadr ze zwiastuna filmu "Boże Ciało"
Przeczytaj także Pierwowzór księdza z "Bożego Ciała" czuje się oszukany? "Gdyby nie ja, to tego filmu by nie było"

Kandydaci zostali zgłoszeni z 62 państw. Oprócz "Bożego Ciała" swoje miejsce na liście znalazły także m.in. takie produkcje jak: "Parasite" (Korea Południowa), "Ból i blask" (Hiszpania), "Portret kobiety w ogniu" (Francja), "Malowany ptak" (Czechy) oraz "Synonimy" (Francja, Niemcy, Izrael). 

"Boże Ciało" to kolejny już polski film, który ma szansę na nagrodę Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej. Nominację w minionych latach zdobyła m.in. "Ida" Pawła Pawlikowskiego. Czy produkcji Jana Komasy również uda się znaleźć w czołówce najlepszych filmów międzynarodowych tego roku? O tym przekonamy się już niedługo.

Gala rozdania Złotych Globów 2020 odbędzie się 5 stycznia.

Zobacz także: Komentarz twórców "Bożego Ciała" w sprawie afery wokół filmu

Tagi: polskie filmy Złote Globy Jan Komasa