17.08.2018 10:03

Bracia Paula Walkera chcieliby znów zagrać w „Szybkich i wściekłych”

Caleb i Cody Walkerowie pomogli twórcom przy dokończeniu 7. odsłony. Panowie chętnie powróciliby do serii, gdyby kiedykolwiek zaszła taka potrzeba.

Paul Walker
foto: COLLECTION CHRISTOPHEL/EAST NEWS

Kiedy Paul Walker zmarł, jego bracia Caleb i Cody pomogli twórcom w dokończeniu zdjęć do „Szybkich i wściekłych 7”. Panowie wcielili się w dublerów ciała Walkera, a ich twarze zostały przerobione przez bardzo mocne CGI, by jak najbardziej przypominały twarz tragicznie zmarłego aktora. W jednym z niedawnych wywiadów panowie przyznali, że chętnie wystąpiliby w filmach jeszcze raz, by kontynuować sagę Briana O'Connora, w którego wcielał się ich brat. 

W wywiadzie dla Associated Press, Caleb Walker przyznał, że zarówno on, jak i jego brat Cody, marzą o tym, żeby jeszcze raz zagrać w serii, która od początku opierała się na relacji między Dominikiem Toretto (Vin Diesel) a Brianem O'Connorem:

"

Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję - nie wiem - mieć mały występ gościnny i przywrócić Paula, żeby uratował swoją filmową rodzinę, a my w tym znowu pomożemy. To jest moje marzenie i mam nadzieję, że uda nam się je spełnić w przyszłych filmach. "

Brian O'Connor powróci w kolejnych Szybkich i wściekłych?

Przywracanie postaci do żywych albo odmładzanie znanych aktorów nie jest w Hollywood żadnym novum - w samym „Rogue One” użyto generowanych komputerowo twarzy Carrie Fisher i Petera Cushinga, którzy wcielali się kolejno w księżniczkę Leię i Gubernatora Tarkina. Podobny zabieg widzieliśmy w „Kapitanie Ameryce: Wojnie bohaterów”, gdy odmłodzono Roberta Downeya Juniora. Jednak po dość emocjonalnej końcówce 7. części „Szybkich i wściekłych” nie wydaje nam się, by powrót Briana O'Connora do serii był dobrym rozwiązaniem. Nawet w 8. odsłonie postaci mówią, że bohater Walkera skończył z ich przygodami i powinni respektować jego decyzję. Czas pokaże, czy twórcy zdecydują się skorzystać z Caleba i Cody'ego.

Na razie bracia Paula Walkera są skupieni na promowaniu dokumentu „I Am Paul Walker”, w którym użyto archiwalnych zdjęć i filmów z rodzinnych zasobów. Oprócz tego pojawiły się w nim niepublikowane wywiady z aktorem, a także różne materiały zakulisowe. Film „I Am Paul Walker” został wyemitowany 11 sierpnia 2018 roku na stacji Paramount Network. Na razie data premiery w Polsce jest nieznana.

Szybcy i wściekli 9 - kiedy premiera?

Na razie nie mamy zbyt wiele konkretnych informacji na temat nadchodzącej części przygód „Szybkich i wściekłych”. Wiemy, że na stołku reżyserskim ponownie zasiądzie Justin Lin. Natomiast w sierpniu 2019 roku do kin ma trafić spin-off serii, w którym główne role zagrają Dwayne Johnson oraz Jason Statham, którzy wcielają się w Hobbsa i Shawa. 

Kamil Kacperski
Tagi: News Szybcy i wściekli Paul Walker