Bracia Sekielscy zebrali ogromną kwotę na nowy film. Kiedy ruszą zdjęcia do dokumentu?
Joanna Chojnacka
14.07.2019 12:57
Bracia Sekielscy zebrali ogromną kwotę na nowy film. Kiedy ruszą zdjęcia do dokumentu? Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Tomasz i Marek Sekielscy stworzą film dokumentalny o SKOK-ach. Bracia zebrali na produkcję rekordową sumę zaledwie w kilka miesięcy.

Film "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich to jeden z najważniejszych dokumentów, jakie kiedykolwiek ukazały się w Polsce. Dziennikarz chcąc zachować niezależność produkcji zebrał fundusze na stworzenie materiału samodzielnie. Dzięki temu film o pedofilii w kościele jest szczery, bezkompromisowy i budzi duże kontrowersje. Sekielskiemu zależało również na tym, aby produkcja dotarła do jak najszerszej grupy odbiorców, przez to dokument w całości trafił na YouTube, gdzie każdy zainteresowany tematem mógł obejrzeć dzieło zupełnie za darmo. Skutki? W ciągu pierwszego weekendu po premierze, film został odtworzony niemal 7 milionów razy.

Bracia Sekielscy zebrali ogromną kwotę na nowy film. Kiedy ruszy produkcja?

Sekielski przyznał, że tworzenie filmu mocno wpłynęło na jego kondycję psychiczną, jednak mimo to chce kontynuować opowiadanie historii o nieprawości kościoła. Dziennikarz opowiedział, że nadal zgłaszają się do niego kolejne osoby, które chcą przerwać milczenie i opowiedzieć swoją historię. Twórca obiecał, że kolejna część "Tylko nie mów nikomu" na pewno powstanie, jednak wcześniej Sekielski zrealizuje dokument o aferze SKOK. Fundusze podobnie jak w przypadku poprzedniego filmu, dziennikarz zbierał za pośrednictwem Patronite.pl

Przeczytaj także

W zaledwie kilka miesięcy bracia Sekielscy otrzymali od swoich fanów ponad 500 tysięcy złotych. Do realizacji dokumentu brakuje jeszcze 45 tysięcy, jednak biorąc pod uwagę tempo wpłat, na pewno szybko uda się uzupełnić kwotę. Marek Sekielski w rozmowie z Wirtualnymi Mediami potwierdził, że prace nad produkcją już trwają.

Praca nad tym filmem wciąż trwa, ale zdjęcia ruszą jesienią. Brakuje nam jeszcze ok. 45 tysięcy złotych.

Zobacz też: "Tylko nie mów nikomu" - zagraniczne media skomentowały film o pedofilii

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.