Bracia Sekielscy znaleźli się na liście 50 najbardziej wpływowych ludzi magazynu Bloomberg

05.12.2019 10:34
Bracia Sekielscy znaleźli się na liście 50 najbardziej wpływowych ludzi magazynu Bloomberg Fot. Jakub Kaminski/East News

Tomasz i Marek Sekielscy otrzymali prestiżowe wyróżnienie. Trafili na listę najbardziej wpływowych ludzi, których działania ukształtowały 2019 rok.

Magazyn Bloomberg wyłonił listę najważniejszych osób minionego roku. To właśnie Ci ludzie zdefiniowali, jak wyglądały poprzednie miesiące. Na liście 50 nazwisk znaleźli się nasi rodacy - Tomasz i Marek Sekielscy.

Bracia Sekielscy znaleźli się na liście 50 najbardziej wpływowych ludzi magazynu Bloomberg

Lista tworzona jest w oparciu o opinie dziennikarzy i korespondentów magazynu z całego świata i składa się z pięciu działów: ludzi polityki, kultury, biznesu, świata finansów i technologii. Całość ma na celu zapewnienie uznania i rozgłosu ludziom, którzy na to zasługują, jednak ich czyny - choć ważne - często zostają przemilczane przez światowe media. Bo choć wielu z was słyszało o Rihannie i Kylie Jenner, nazwisko Jamesa Mwangi może być dla was nowością. A nie powinno.

Przeczytaj także

Wśród tegorocznego zestawienia znaleźli się również Polacy. Bracia Sekielscy zostali wyróżnieni za film dokumentalny "Tylko nie mów nikomu". Dla przypomnienia, w maju tego roku Tomasz i Marek zaprezentowali produkcję traktującą o pedofilii w kościele. Ponieważ nie udało im się pozyskać funduszy z polskich mediów i studiów filmowych, zwrócili się do społeczeństwa. Film ostatecznie powstał dzięki zbiórce internetowej i wywołał istną burzę w opinii publicznej.

Przeczytaj także

Uwadze dziennikarzy Bloomberga nie umknął fakt, że film nie tylko został obejrzany aż 23 miliony razy, ale przede wszystkim - wywołał reakcję.

Rząd ogłosił zaostrzenie wymiaru kary dla przestępców seksualnych. Episkopat wydał oficjalne oświadczenie z przeprosinami, które zostało odczytane podczas mszy na terenie całego kraju, a niektóre z rzeźb przedstawiających księży oskarżonych o wykorzystywanie dzieci zostały zasłonięte lub zdemontowane.

Przeczytaj także

Wśród wyróżnionych znaleźli się też między innymi młoda szwedzka aktywistka Greta Thunberg, której przemówienie podczas szczytu klimatycznego ONZ odbiło się szerokim echem na całym świecie, Kevin Feige - prezes Marvel Studios, który ukształtował Kinowe Uniwersum Marvela i odpowiada za jego spektakularny sukces, a także brytyjska aktorka i scenarzystka Phoebe Waller Bridge, której twórczość zatriumfowała podczas tegorocznego rozdania nagród Emmy.

Zobacz też: "Tylko nie mów nikomu" - zagraniczne media skomentowały film o pedofilii  

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.