15.05.2020 12:31

Bracia Sekielscy zrobią trzeci film o pedofilii w Kościele. Będzie o Janie Pawle II

„Zabawa w chowanego”, kontynuacja szokującego dokumentu „Tylko nie mów nikomu” o przypadkach pedofilii w polskim kościele, będzie można obejrzeć w serwisie YouTube 16 maja 2020 roku od godz. 10:00. Bracia Sekielscy zdradzili, że nagrają trzecią część serii. Będzie o Janie Pawle II.

Jan Paweł II
foto: GALAZKA/SIPA/East news

Bracia Sekielscy udowodnili, że dzięki wsparciu internautów można realizować niezależne, ważne społecznie tematy, które dla wielu redakcji wydawały się być zbyt śmiałymi, szczególnie w perspektywie przyszłych stosunków z władzą świecką i kościelną.

W zamian za wpłacone w ramach zbiórki pieniądze internauci otrzymali dokument, który wstrząsnął opinią publiczną. Historia opowiadana w „Tylko nie mów nikomu” nie została jednak zakończona; kontynuację wątków poruszonych w dokumencie pokaże „Zabawa w chowanego”, druga część cyklu.

Foto: Piotr Molecki/East News
Foto: Piotr Molecki/East News
Przeczytaj także "Zabawa w chowanego" - zwiastun nowego filmu braci Sekielskich. Premiera już wkrótce!

Twórcy wstrząsających filmów nie zamierzają zwalniać. W przeddzień premiery materiału pokazującego, w jaki sposób kościelni hierarchowie chronili księży molestujących seksualnie dzieci zapowiedzieli, że w 2021 roku pojawi się część trzecia. Bracia Sekielscy zamierzają przyjrzeć się związkom, jaki z pedofilią miał Jan Paweł II.

Jan Paweł II to dla wielu Polaków świętość, na którą nie godzi podnosić się nawet cienia podejrzeń. O nowym dokumencie Siekielskich będzie więc bardzo głośno, i o nie tylko w naszym kraju.

Trzeci dokument Sekielskich o pedofilii w kościele będzie o Janie Pawle II. Premiera w 2021 roku

Tomasz Sekielski zdradził temat trzeciego dokumentu o pedofilii w rozmowie na gazeta.pl.

"

Będziemy robić film o Janie Pawle II. Będzie trzecia część, w której postaramy się znaleźć odpowiedzi na pytania: co wiedział, czego nie wiedział, co robił i czego nie robił Jan Paweł II, jeśli chodzi o walkę z przestępstwami seksualnymi, których dopuszczali się duchowni w trakcie jego pontyfikatu. To będzie film, który w gruncie rzeczy będzie rozgrywał się poza Polską. Będziemy dużo jeździć po świecie, mamy długą listę rozmówców. "

Rezultaty dziennikarskiego śledztwa mogą być wstrząsem dla religijnej części społeczeństwa, dla której papież Polak to ideał pozbawiony jakichkolwiek wad.

Tomasz Sekielski stwierdził w Radio Zet, że jest trochę rozczarowany brakiem efektów po premierze pierwszego dokumentu.

"

Klasa polityczna, w całości, nie zdała egzaminu po filmie „Tylko nie mów nikomu”. Politycy mieli usta pełne wielkich słów, oburzenia, zapewnień, że dobro dzieci jest dla nich najważniejsze, a przez ten rok poza przepychankami politycznymi nic się nie dzieje. Wielu hierarchów i znaczna część kościoła instytucjonalnego, niewiele zrobiła, aby zwrócić się w kierunku ofiar z empatią i zmienić swoje postępowanie. "

Filmy braci Sekielskich finansowane są poprzez zbiórki internetowe. Twórcy udostępniają następnie swoją pracę za darmo wszystkim w serwisie YouTube, nie zarabiając na reklamach.

Zobacz także: Sekielski zaprezentował dokument o pedofilii w Kościele "Tylko nie mów nikomu" 

Obejrzycie taki dokument?