Brad Pitt – najlepsze filmy i najlepsze role [WYNIKI SONDY]

Natalia Hluzow
15.09.2018 10:27
Brad Pitt – najlepsze filmy i najlepsze role [WYNIKI SONDY] Fot. 20TH CENTURY FOX / MORTON, MERRICK / AlbumEAST NEWS

Jakie są najlepsze filmy z Bradem Pittem i które role aktora zasługują na największy podziw? Prezentujemy najciekawsze tytuły i niezapomniane występy jednego z najsłynniejszych hollywoodzkich gwiazdorów.

Brad Pitt zaczął grywać w filmach już w latach 80., jednak dopiero rola autostopowicza J.D. w „Thelmie i Louise” stała się prawdziwym przełomem w jego karierze. Od tego momentu otrzymywał już coraz większe i coraz ciekawsze role, aż do osiągnięcia statusu jednej z największych gwiazd Hollywood, który utrzymuje do dziś.

Atrakcyjność fizyczna Pitta wyeksponowana w jego pierwszej ważnej roli przez lata była nie tylko jego atutem, ale i brzemieniem. Aktor w oczach wielu stał się bowiem filmowym przystojniakiem, który nadaje się tylko do rozkochiwania w sobie żeńskiej części publiczności. Być może właśnie dlatego zaczął przyjmować role coraz dziwniejsze i zrywające z wizerunkiem amanta.

Pierwszą nominację do Złotego Globu zdobył wprawdzie za występ w romantycznych „Wichrach namiętności” w 1994 roku, jednak statuetkę otrzymał dopiero za rolę psychicznie chorego chłopaka w „12 małpach”. Zdobył też Puchar Volpiego dla najlepszego aktora podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji za „Zabójstwo Jessego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda”. Był pięciokrotnie nominowany do Oscara. Nagrodę przyniosła mu drugoplanowa rola w „Zniewolonym” Steve’a McQueena. Do historii przeszły też - mniej uznane na festiwalach, za to kultowe dla publiczności - kreacje Pitta w mocnych filmach, takich jak „Siedem”, „Fight Club”, „Przekręt” czy „Bękarty wojny”.

Która z wymienionych ról była najlepsza? Do jakiego filmu z Bradem Pittem wracacie najchętniej? Sprawdźcie wyniki naszej sondy!

brad pitt Fot. foto: 20TH CENTURY FOX / AlbumEAST NEWS

Ranking filmów z Bradem Pittem

Jeśli chodzi o najlepsze filmy z Bradem Pittem, trudno byłoby wyobrazić sobie innego zwycięzcę, niż tego, który otrzymał aż 27% Waszych głosów. Mowa oczywiście o „Fight Clubie” Davida Finchera, jednym z najbardziej genialnych filmów w historii kina, gdzie Pitt wcielił się w walczącego z systemem Tylera Durdena, założyciela podziemnego kręgu.

Na drugim miejscu, również bez niespodzianek, uplasowały się „Bękarty wojny”. Uznawany przez wielu fanów za szczytowe osiągnięcie Quentina Tarantino film zdobył 16% głosów.

Trzecie miejsce z wynikiem 12% zgarnął mroczny thriller „Siedem” – kolejne dzieło Finchera na podium. Jakie tytuły znalazły się na kolejnych miejscach? Ranking 20 najlepszych filmów z Bradem Pittem prezentujemy poniżej:

Najlepsze filmy z Bradem Pittem [RANKING]

 1. Fight Club - 27%
 2. Bękarty wojny - 16%
 3. Siedem - 12%
 4. Joe Black - 7%
 5. Wywiad z wampirem - 7%
 6. Przekręt - 6%
 7. Ciekawy przypadek Benjamina Buttona - 6%
 8. Big Short - 6%
 9. Thelma i Louise - 2%
 10. Wichry namiętności - 2%
 11. 12 małp - 2%
 12. Ocean's Eleven - 2%
 13. World War Z - 2%
 14. Babel - 1%
 15. Tajne przez poufne - 1%
 16. Moneyball - 1%
 17. Zdrada - 0%
 18. Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda - 0%
 19. Drzewo życia - 0%
 20. Zniewolony. 12 Years a Slave - 0%
brad pitt najlepsze filmy Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl

Najlepsza rola Brada Pitta – ranking

Wyniki sondy na najlepszą rolę Brada Pitta wskazują, że jego kreacje mają dla Was ścisły związek z jakością filmów. Dwa pierwsze miejsca pokrywają się bowiem z rankingiem produkcji z udziałem aktora – 28% głosów i pierwsze miejsce zdobył Tyler Durden z „Fight Clubu”, zaś drugie z wynikiem 12% – Aldo Raine z „Bękartów wojny”. Zmieniła się jedynie pozycja zamykająca podium. Gościnny występ Pitta w „Deadpoolu 2” rozbawił widzów tak bardzo, że na Vanishera zagłosowało aż 11% osób. David Mills z „Siedem” znalazł się dopiero na… siódmym miejscu. Kompletne wyniki głosowania poniżej:

brad pitt najlepsze role Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl

Swoją ostatnią główną rolę Brad Pitt zagrał w oryginalnej produkcji Netfliksa pt. „Machina wojenna”. W 2019 roku zobaczymy go natomiast u boku Leonarda DiCaprio w „Once Upon a Time in Hollywood” – najnowszym dziele Quentina Tarantino.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.