Brad Pitt i Tommy Lee Jones polecą na ekranie w kosmos

Robert Skowronski
26.06.2017 12:52
Brad Pitt i Tommy Lee Jones polecą na ekranie w kosmos Fot. Splash News/East News; AP/FOTOLINK/East News

Wielkie sławy Hollywood połączą siły na ekranie. To wszystko w filmie w reżyserii twórcy „Zaginionego miasta Z”.

Projekt został nazwany „Ad Astra” (z łac. do gwiazd) i powstaje on dla New Regency. Plan zdjęciowy ma wystartować we wrześniu 2017 roku, a za kamerą stanie James Gray, reżyser wspomnianego „Zaginionego miasta Z”, ale też „Imigrantki” z Marion Cotillard czy „Kochanki” z Joaquinem Phoenixem. Obraz będzie się mieścił w gatunku thrillera science fiction.

Brad Pitt wcieli się w Roya McBride'a, lekko autystycznego kosmicznego inżyniera, którego ojciec zaginął 20 lat wcześniej podczas wyprawy na Neptuna, gdzie miał znaleźć ślady inteligentnego życia. Roy stara się odkryć dlaczego misja jego ojca zakończyła się niepowodzeniem. Rolę rodziciela zagra Tommy Lee Jones.

Obraz ma mieć w sobie klimat „Jądra ciemności” Josepha Conrada. Brad Pitt jest związany z projektem od lutego 2017 roku. James Gray razem z Ethanem Grossem („Fringe: Na granicy światów”) stworzył także scenariusz filmu.

Pitt już wcześniej miał się pojawić w innym dziele Graya. Był przypisany do „Zaginionego miasta Z” w 2008 roku, gdzie miał się wcielić w brytyjskiego żołnierza i szpiega Percy'ego Fawcetta. Rolę dostał ostatecznie Charlie Hunnam. Później ogłoszono, że Pitt wystąpi w thrillerze „The Grey Man”, ale projekt nigdy nie wszedł w fazę realizacji. W końcu udało się jednak połączyć ze sobą nazwiska Pitta i Greya. Obraz ma wejść na ekrany pod koniec 2018 roku.

Brada Pitta w ostatnim czasie mogliśmy oglądać w oryginalnym dziele serwisu Netflix o tytule „Machina wojenna”. W planach aktora jest też „World War Z 2”, ale projekt już od dawna przeżywa problemy, choć według ostatnich doniesień plan zdjęciowy ma ruszyć w 2018 roku i to z Davidem Fincherem za kamerą.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.