Brad Pitt zagra Rasputina w prequelu serii "Kingsman"?

Natalia Hluzow
26.10.2018 15:36
Brad Pitt zagra Rasputina w prequelu serii "Kingsman"? Fot. David Fisher/Rex Features/EAST NEWS; Collection Christophel/EAST NEWS

Jak podają zagraniczne media, Matthew Vaughn planuje zatrudnić iście gwiazdorską obsadę w kolejnej odsłonie cyklu "Kingsman". Wśród osób, które zamierza zaangażować, znajdują się m.in. Brad Pitt i Rachel Weisz.

Informacja o tym, że Matthew Vaughn planuje stworzyć uniwersum "Kingsman", w którym poza główną serią mają znaleźć się prequel, spin-off i serial, pojawiła się już latem 2018 roku. Dotychczas poznaliśmy jedynie datę premiery filmu "Kingsman 3", jednak coraz więcej wiemy też o prequelu serii.

"Kingsman: The Great Game": Brad Pitt jako Rasputin?

Prequel "Kingsmana" ma nosić tytuł "The Great Game" (Wielka Gra) i opowiadać o początkach działalności agencji w czasach I wojny światowej. W centrum wydarzeń postawiony zostanie Conrad, młodociany syn księcia Oxfrodu, który dołącza do grupy szpiegów i zaczyna brać udział w tajnych rozgrywkach o los Brytyjskiego Imperium i całego świata.

Prócz głównego bohatera i przedstawicieli tajnej agencji Kingsman, w filmie mają znaleźć się też fikcyjne wersje historycznych postaci, które odegrały znaczącą rolę na początku XX wieku. Jedną z nich ma być Rasputin, doradca carskiej rodziny i jedna z najbardziej wpływowych osób na dworze ostatnich Romanowów. Jak donosi portal That Hashag Show, reżyser chciałby, by w rolę faworyta rosyjskiej carycy wcielił się Brad Pitt. 

"Kingsman": Historyczne postaci w prequelu 

Doniesienia portalu THS sugerują, że Vaughn w prequelu "Kingsmana" planuje stworzyć coś na wzór "Bękartów wojny" Quentina Tarantino, wstawiając autentyczne postaci do zupełnie zmyślonej, szalonej historii. Prócz Rasputina w "The Great Game" mają pojawić się m.in. Mata Hari, Gavrilo Princip, który dokonał zamachu na arcyksięcia Ferdynanda oraz brytyjski wojskowy - Horatio Herbert Kitchener. 

Póki co nie ujawniono, kto miałby się wcielić w te postaci. Wiadomo natomiast, że głównego bohatera zagra Harris Dickinson ("Mroczne umysły") oraz że w prequelu pojawi się Ralph Fiennes. Możliwe, że w filmie zobaczymy też Rachel Weisz, która miałaby kreować postać Polly, matki Conrada. 

Data premiery "The Great Game" nie jest jeszcze znana, jednak zważywszy na to, że Vaughn planuje rozpocząć prace nad prequelem zaraz po zakończeniu zdjęć do "Kingsmana 3", możemy spodziewać się jej w 2020 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.