TOP 5: Najlepsze role Bradleya Coopera. "Narodziny gwiazdy", "Jestem Bogiem" i inne

Karolina Woźniak
21.02.2019
Aktualizacja: 04.02.2020 09:59
TOP 5: Najlepsze role Bradleya Coopera. "Narodziny gwiazdy", "Jestem Bogiem" i inne Fot. : Invision/Invision/East News

Bradley Cooper to bez wątpienia utalentowany aktor, o którym z każdym dniem jest coraz głośniej. Film "Narodziny Gwiazdy" osiągnął ogromy sukces i znalazł się wśród nominowanych do Oscarów. Przedstawiamy Wam najlepsze role aktora.

Bradley Cooper to aktor, który jest nie tylko szalenie przystojny, ale również utalentowany. W 1999 roku mogliśmy go zobaczyć w jednym z odcinków popularnego serialu "Seks w wielkim mieście". Cooper wcielił się w rolę Jake'a. Aktor grał również w "Kill grill" czy "Agentka o stu twarzach". Przełomem w jego karierze okazała się rola Phila Wennecka w hollywoodzkim hicie "Kac Vegas". Później mogliśmy podziwiać aktora w filmie "Kobiety pragną bardziej", "Wszystko o Stevenie" i innych kasowych produkcjach.

Przeczytaj także

TOP 5: Najlepsze role Bradleya Coopera

1. "Narodziny gwiazdy" reż. Bradley Cooper (2018)

Bradley Cooper wcielił się w rolę upadającej gwiazdy muzyki country, Jacksona Maine'a, który poznaje nieznaną nikomu piosenkarkę Ally. Między parą muzyków wybucha romans. Jackson namawia wokalistkę do wyjścia z cienia, a kiedy ta zaczyna wspinać się po szczeblach kariery, mężczyzna nie potrafi sobie z tym poradzić. Film i aktorzy pierwszoplanowi zostali nominowani do Oscara. Czy zdobędą prestiżową nagrodę?

2. "Snajper" reż. Clint Eastwood (2014)

Film opowiada historię kariery i życia Chrisa Kyle'a, najlepszego snajpera w jednostce Navy SEALs. Eastwood od dawna wie, jak poruszyć widza i jak stworzyć świetny film. Tym razem znowu mu się udało. Film zdobył nawet Oscara.

3. "Jestem Bogiem" reż. Neil Burger (2011)

Bradley Cooper wcielił się w rolę Eddiego Morra, który jest niespełnionym pisarzem. Pewnego razu próbuje narkotyku, który już na zawsze odmienia jego życie. Eddie staje się geniuszem, człowiekiem sukcesu i obiektem westchnień. Jednak taki sukces ma swoją cenę. W filmie możemy podziwiać również Roberta De Niro.

4. "Między wierszami" reż. Brian Klugman, Lee Sternthal (2012)

W tym filmie Bradley Cooper ponownie wcielił się w rolę pisarza, którego życiowym celem jest osiągnięcie światowego sukcesu. W końcu udaje mu się wydać powieść, która odnosi ogromny sukces. Jednak cała prawda o jego książce kryje się między wierszami.

5. "Ugotowany" reż. John Wells (2015)

Bradley Cooper grał pisarza, imprezowicza, a nawet gwiazdę country. W tym filmie wcielił się w rolę kucharza, Adama Jonesa, który kiedyś osiągnął ogromny sukces, ale jego gwiazda z czasem zgasła. Teraz zbiera ekipę, żeby otworzyć najlepszą restaurację na świecie, która będzie mieściła się w Londynie.

Zobacz także: >>Oscary 2019: Muzyczne nominacje<<

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.