28.09.2016 15:31

„Breaking Bad” jako 8-bitowa gra

Gdy dany tytuł staje się hitem czy wręcz osiąga nawet kultowy status, każdy czyha, aby móc na tym zarobić. Powstają więc gadżety, a także gry komputerowe. Jak wyglądałaby taka zrobiona na podstawie „Breaking Bad”?

„Breaking Bad” jako 8-bitowa gra
foto: kadr z wideo

Serial Vince'a Gilligana był emitowany od 2008 do 2013 roku i doczekał się w sumie 62 odcinków rozłożonych na pięć sezonów. Produkcja otrzymała cały szereg nagród w tym m.in. Złote Globy i Emmy.

Głównym bohaterem historii jest Walter White grany przez Bryana Cranstona. To nauczyciel chemii z Nowego Meksyku, który dowiaduje się, że ma raka. Według lekarzy zostały mu jakieś dwa lata życia. White ma rodzinę - żonę (Anna Gunn) oraz nastoletniego syna cierpiącego na porażenie mózgowe (RJ Mitte). Bez męża i ojca bliscy White'a będą mieli ciężko, dlatego postanawia on zabezpieczyć ich przyszłość pod względem finansowym i podejmuje decyzję o rozpoczęciu produkcji metamfetaminy.

Jednak wejście do niebezpiecznego narkotykowego świata można przemienić w wesołą grę o gotowaniu. I co z tego, że nie będą to specjały jak u mamy, tylko substancje wprowadzające w inny stan świadomości? Cel rozgrywki jest prosty. Nie ma tu miejsca na rozbudowane zadania oraz pojedynki z innymi graczami. Nie oznacza to, że zaliczenie poziomu będzie proste, w końcu nie każdy wie jak tak właściwie produkuje się metamfetaminę. Zobaczcie jak mogłaby wyglądać 8-bitowa gra kucharska na podstawie „Breaking Bad”:

Oczywiście w żaden sposób nie zachęcamy do podobnych eksperymentów, zwłaszcza jeżeli gra się na co dzień na perkusji. A wszystkich fanów 8-bitowej ery zachęcamy do tego, aby zobaczyli jak w takiej estetyce wyglądałby serial „Stranger Things”, a także jak brzmiałyby utwory Metalliki, Toola i Linkin Park oraz te z gatunku hair metalu.

Zagralibyście w 8-bitowe „Breaking Bad”?

Robert Skowronski