„Breaking Bad” jako 8-bitowa gra

Robert Skowronski
28.09.2016 15:31
„Breaking Bad” jako 8-bitowa gra Fot. kadr z wideo

Gdy dany tytuł staje się hitem czy wręcz osiąga nawet kultowy status, każdy czyha, aby móc na tym zarobić. Powstają więc gadżety, a także gry komputerowe. Jak wyglądałaby taka zrobiona na podstawie „Breaking Bad”?

Serial Vince'a Gilligana był emitowany od 2008 do 2013 roku i doczekał się w sumie 62 odcinków rozłożonych na pięć sezonów. Produkcja otrzymała cały szereg nagród w tym m.in. Złote Globy i Emmy.

Głównym bohaterem historii jest Walter White grany przez Bryana Cranstona. To nauczyciel chemii z Nowego Meksyku, który dowiaduje się, że ma raka. Według lekarzy zostały mu jakieś dwa lata życia. White ma rodzinę - żonę (Anna Gunn) oraz nastoletniego syna cierpiącego na porażenie mózgowe (RJ Mitte). Bez męża i ojca bliscy White'a będą mieli ciężko, dlatego postanawia on zabezpieczyć ich przyszłość pod względem finansowym i podejmuje decyzję o rozpoczęciu produkcji metamfetaminy.

Jednak wejście do niebezpiecznego narkotykowego świata można przemienić w wesołą grę o gotowaniu. I co z tego, że nie będą to specjały jak u mamy, tylko substancje wprowadzające w inny stan świadomości? Cel rozgrywki jest prosty. Nie ma tu miejsca na rozbudowane zadania oraz pojedynki z innymi graczami. Nie oznacza to, że zaliczenie poziomu będzie proste, w końcu nie każdy wie jak tak właściwie produkuje się metamfetaminę. Zobaczcie jak mogłaby wyglądać 8-bitowa gra kucharska na podstawie „Breaking Bad”:

Oczywiście w żaden sposób nie zachęcamy do podobnych eksperymentów, zwłaszcza jeżeli gra się na co dzień na perkusji. A wszystkich fanów 8-bitowej ery zachęcamy do tego, aby zobaczyli jak w takiej estetyce wyglądałby serial „Stranger Things”, a także jak brzmiałyby utwory Metalliki, Toola i Linkin Park oraz te z gatunku hair metalu.

Zagralibyście w 8-bitowe „Breaking Bad”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.