Brian May pożyczył swoje ubrania na potrzeby filmu "Bohemian Rhapsody"

Aleksandra Degórska
12.02.2019 13:22
Brian May pożyczył swoje ubrania na potrzeby filmu "Bohemian Rhapsody" Fot. kadr z wideo

Gitarzysta Queen nie był zadowolony ze strojów przygotowanych dla aktorów, więc postanowił odkopać swoje stare wdzianka.

W filmie "Bohemian Rhapsody" postarano się, by idealnie odwzorować wiele szczegółów, np. pokazano zdjęcia Marlene Dietrich w mieszkaniu Freddiego. Nie zabrakło jednak pewnych błędów w filmie - jak chociażby nie dopilnowano, że Rami Malek wcielający się w rolę Freddiego Mercury'ego ma inny kolor oczy niż wokalista Queen.

Brian May pożyczył swoje ubrania na potrzeby filmu "Bohemian Rhapsody"

Jak wyglądała sytuacja z ubraniami aktorów? Muzycy Queen zawsze dbali o swój wygląd, dobierali dokładnie ciuchy i współpracowali z projektantami. Brian May razem z Rogerem Taylorem pilnowali czujnie ekipę filmową i okazuje się, że gitarzysta Queen postanowił nawet otworzyć swoją szafę z ciuchami z lat 70. i 80., by twórcy mogli dobrze pokazać artystów kapeli.

Przeczytaj także

Kostiumograf Julian Day podczas dyskusji na BAFTA, opowiedział zabawną historię z Brianem Mayem w roli głównej:

Brian pojawił się na planie, nie spotkałem go wówczas, ale przygotowałem już wszystkie stroje dla aktora wcielającego się w jego rolę. Pomyślałem, czy powinienem je mu pokazać. Porozmawiałem o tym z moją asystentką i przekonała mnie do tego.

Niestety Brian nie był zachwycony tym, co zobaczył i zauważył nawet, że nigdy nie nosił koszuli wciągniętej w spodnie (chociaż w rzeczywistości czasami mu się to zdarzało). Do tego spotkania doszło podczas pierwszego dnia nagrań, gdy kręcono scenę koncertu Queen na Live Aid.

Brian May postanowił zaprosić go do swojego domu i pożyczył mu ciuchy z lat 70. i 80. Gitarzysta ma tak ogromną szafę, że zmieściły się w niej takie relikty.

Zobacz także: >> Czy wiesz, że... Adam Lambert zagrał epizodyczną rolę w filmie "Bohemian Rhapsody"? <<

Sukces filmu "Bohemian Rhapsody"

Chyba sami twórcy filmu nie spodziewali się, że obraz o Queen stanie się takim hitem. "Bohemian Rhapsody" otrzymał aż 5 nominacji do Oscara, jak również może pochwalić się dwoma statuetkami Złotych Globów w kategoriach Najlepszy film dramatyczny oraz Najlepszy aktor dramatyczny.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.