12.02.2019 13:22

Brian May pożyczył swoje ubrania na potrzeby filmu "Bohemian Rhapsody"

Gitarzysta Queen nie był zadowolony ze strojów przygotowanych dla aktorów, więc postanowił odkopać swoje stare wdzianka.

Film Bohemian Rhapsody
foto: kadr z wideo

W filmie "Bohemian Rhapsody" postarano się, by idealnie odwzorować wiele szczegółów, np. pokazano zdjęcia Marlene Dietrich w mieszkaniu Freddiego. Nie zabrakło jednak pewnych błędów w filmie - jak chociażby nie dopilnowano, że Rami Malek wcielający się w rolę Freddiego Mercury'ego ma inny kolor oczy niż wokalista Queen.

Brian May pożyczył swoje ubrania na potrzeby filmu "Bohemian Rhapsody"

Jak wyglądała sytuacja z ubraniami aktorów? Muzycy Queen zawsze dbali o swój wygląd, dobierali dokładnie ciuchy i współpracowali z projektantami. Brian May razem z Rogerem Taylorem pilnowali czujnie ekipę filmową i okazuje się, że gitarzysta Queen postanowił nawet otworzyć swoją szafę z ciuchami z lat 70. i 80., by twórcy mogli dobrze pokazać artystów kapeli.

Bohemian Rhapsody
Bohemian Rhapsody
Przeczytaj także Jak powstawała scena z Live Aid w "Bohemian Rhapsody" [WIDEO]

Kostiumograf Julian Day podczas dyskusji na BAFTA, opowiedział zabawną historię z Brianem Mayem w roli głównej:

"

Brian pojawił się na planie, nie spotkałem go wówczas, ale przygotowałem już wszystkie stroje dla aktora wcielającego się w jego rolę. Pomyślałem, czy powinienem je mu pokazać. Porozmawiałem o tym z moją asystentką i przekonała mnie do tego. "

Niestety Brian nie był zachwycony tym, co zobaczył i zauważył nawet, że nigdy nie nosił koszuli wciągniętej w spodnie (chociaż w rzeczywistości czasami mu się to zdarzało). Do tego spotkania doszło podczas pierwszego dnia nagrań, gdy kręcono scenę koncertu Queen na Live Aid.

Brian May postanowił zaprosić go do swojego domu i pożyczył mu ciuchy z lat 70. i 80. Gitarzysta ma tak ogromną szafę, że zmieściły się w niej takie relikty.

Zobacz także: >> Czy wiesz, że... Adam Lambert zagrał epizodyczną rolę w filmie "Bohemian Rhapsody"? <<

Sukces filmu "Bohemian Rhapsody"

Chyba sami twórcy filmu nie spodziewali się, że obraz o Queen stanie się takim hitem. "Bohemian Rhapsody" otrzymał aż 5 nominacji do Oscara, jak również może pochwalić się dwoma statuetkami Złotych Globów w kategoriach Najlepszy film dramatyczny oraz Najlepszy aktor dramatyczny.

Aleksandra Degórska
Tagi: Queen Brian May bohemian rhapsody