06.02.2019 16:45

"Broad Peak": zobaczcie zdjęcia z filmu o polskim himalaiście, Macieju Berbece

Ekipa East Studio zakończyła kolejną transzę zdjęć do filmu "Broad Peak" w reżyserii Leszka Dawida. W Alpach padł właśnie ostatni klaps. Na producentów czekają jeszcze sceny w Polsce - w Zakopanem i Warszawie.

Broad Peak film
foto: materiały prasowe

Po materiałach zrealizowanych w Karakorum na wysokości 5600 m n.p.m., twórcy przenieśli się w Alpy, gdzie przez miesiąc kontynuowali zdjęcia do filmu "Broad Peak". Produkcja opowie nam historię Macieja Berbeki i jego heroiczne, zimowe zmagania z ośmiotysięcznikiem.

Zdjęcia z filmu o polskim himalaiście

Jak komentuje Maciej Rzączyński, CEO i producent w East Studio, zdjęcia w europejskim paśmie górskim okazały się być ogromnym wyzwaniem dla całej ekipy pracującej nad "Broad Peak":

"

Największe wyzwanie na planie w Alpach stanowiły dla nas zdjęcia nocne. Ekstremalne warunki, jakie panowały w górach nad Courmayeur, temperatury spadające do -32 stopni Celsjusza i huragan, który zaskoczył nas zaraz po przyjeździe - wszystko to trochę pokrzyżowało nasze plany. Miesiąc spędzony tutaj był dla całej ekipy filmowej i sprzętu prawdziwym sprawdzianem z wytrzymałości, ale ostatecznie daliśmy radę. Mamy nadzieję, że widzowie w kinach to dostrzegą. "

Przed twórcami filmu praca na planie w Warszawie i w Zakopanem. A tak prezentują się dotychczasowe dokonania ekipy filmowej pracującej nad "Broad Peak": 

Kto wystąpi w Broad Peak?

W filmie "Broad Peak" występują: Ireneusz Czop jako Maciej Berbeka, Maja Ostaszewska jako Ewa Dyakowska-Berbeka, Dawid Ogrodnik jako Adam Bielecki, Łukasz Simlat jako Krzysztof Wielicki, Piotr Głowacki jako Aleksander Lwow, Tomasz Sapryk jako Andrzej Zawada, Maciej Raniszewski jako Tomasz Kowalski, Maciej Kulig jako Artur Małek.

Najlpopularniejsze filmy katastroficzne
Najlpopularniejsze filmy katastroficzne
Przeczytaj także TOP 25: Najpopularniejsze filmy katastroficzne w historii

Reżyserem produkcji jest Leszek Dawid ("Jesteś Bogiem"). Scenariusz filmu napisał Łukasz Ludkowski, za montaż odpowiada Maciej Pawliński, autorem zdjęć jest Łukasz Gutt, scenografię przygotowali Katarzyna JędrzejczykJanusz Mazurczak, a kostiumy Agata Culak. Za produkcję odpowiada East Studio, a koproducentami są TVN i Kino Świat.

Kamil Kacperski
Tagi: News