Bruce Willis postanowił przejść na aktorską emeryturę. Powodem jest ciężka choroba

31.03.2022 10:28
Bruce Willis postanowił przejść na aktorską emeryturę. Powodem jest ciężka choroba Fot. Gordon Company / Silver Pictures/Collection Christophel/East News

Smutna wiadomość dla fanów kina. Gwiazdor "Pulp Fiction", "Armageddonu", czy "Szklanej Pułapki", Bruce Willis postanowił przejść na emeryturę z powodów zdrowotnych - aktor cierpi na afazję.

Bruce Willis postanowił przejść na emeryturę 

Legendarny aktor w wieku 67 lat postanowił powiedzieć sobie "dość". Jak podaje Deadline, rodzina Willisa poinformowała media, że gwiazdor "Pulp Fiction" przechodzi na emeryturę z powodu rozwijającej się u niego afazji, która atakuje ośrodek mózgu odpowiedzialny za funkcje językowe. Krótko mówiąc, aktor niedługo będzie miał ogromne problemy z komunikacją. 

Polecamy

Bruce Willis nadal ma na koncie kilka filmów, które czekają jeszcze na premierę - wśród nich jest m.in. "Paradise City", w którym gwiazdor pojawi się ze swoim kumplem z planu "Pulp Fiction", Johnem Travoltą.

Tak jak wspomnieliśmy, rodzina Willisa podzieliła się informacją na temat jego emerytury - oświadczenie na swoich Instagramach udostępniły: jego żona Emma Heming, jego była żona Demi Moore, a także jego córka, Rumer, które poinformowały o rozwijającej się u aktora afazji:

Polecamy

Jak czytamy w oświadczeniu:

Do wszystkich fanów Bruce'a - chcieliśmy jako rodzina podzielić się wieścią o tym, że Bruce ma ostatnio problemy zdrowotne i niedawno zdiagnozowano u niego afazję, która ma wpływ na jego zdolności poznawcze. Z tego powodu, po długich dyskusjach, Bruce postanowił przejść na aktorską emeryturę i zrezygnować z tego, co było dla niego tak ważne przez tyle dekad.

Willis zagrał w niezliczonej ilości filmów na przestrzeni swojej długoletniej kariery. Jest dwukrotnym laureatem Złotego Globu i nagrody Emmy, a także dwóch Złotych Malin (które zresztą w 2022 roku przygotowały specjalną kategorię z "najgorszymi filmami Bruce'a Willisa w tym roku"). 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.