12.01.2017 07:42

Brutal i full of zasadzkas zwiastun „PolandJi”

Wpierw straszył nas plakat nowego filmu Cypriana T. Olenckiego. Czy tak samo jest ze zwiastunem?. Zobaczcie trailer „Polandji” i oceńcie sami.

Brutal i full of zasadzkas zwiastun „PolandJi”
foto: kadr z wideo

Oczywiście jest zbyt wcześnie, aby cokolwiek prorokować w kwestii artystycznych walorów dzieła, ale gdy w grudniu 2016 roku pokazano nam plakat „Polandji” wydawało, że w którymś punkcie coś poszło nie tak. Dostępny jest już jednak nowy poster, który znajdziecie poniżej, a także trailer produkcji.

Obraz trafi do kin 17 lutego 2017 roku stanowiąc jedną z walentynkowych propozycji dla widzów. Sama fabuła może i nie jest osnuta wokół wielkiego romansu, ale i takie wątki znajdziemy w pełnometrażowym debiucie Olenckiego. Całość będzie rozgrywać się w ciągu 24 godzin, podczas których bohaterowie przekonują się, że najdziksze historie zdarzają się w najmniej odpowiednich momentach. Dystrybutor zapewnia, że „PolandJa” ma być pełną humoru opowieścią o tym, jak nie dajemy sobie rady z rzeczywistością. Mamy się spodziewać pasma zabawnych perypetii, ale też wielu wzruszeń i dwuznacznych sytuacji.

Czy tak będzie? Przekonajcie się jaką propozycją jest „PolandJa” poprzez poniższy zwiastun:

A oto wspomniany wcześniej nowy plakat filmu, na który naniesiono szereg zmian w stosunku do poprzedniej wersji:

PolandJa_plakat_ost

Na ekranie ujrzymy całą plejadę polskich gwiazd. Zaprezentują się nam takie nazwiska, jak: Jerzy Radziwiłowicz, Iza Kuna, Michał Żurawski, Roma Gąsiorowska, Ewa Błaszczyk, Borys Szyc, Grzegorz Małecki, Kuba Gierszał, Paweł Domagała, Janusz Chabior, Szymon Bobrowski, Marek Bukowski i Jacek Beler.

Za scenariusz obrazu odpowiedzialne są osoby mające na koncie teksty do m.in. „Kochanie, chyba cię zabiłem” czy seriali „Majka” i „Miodowa lata”. Z kolei muzykę do filmu skomponował Andrzej Smolik. 

Jak o swoim filmie mówi jego reżyser?

"

Życie jest pełne naszych małych dramacików, poprzekładanych masą komedii. Ważkie problemy z wydumanymi, przełomowe wybory z chwilowymi kaprysami. Czy jest patent, żeby zachować w tym wszystkim jakąś równowagę? To śmiech. I pewien dystans do samego siebie. Jestem przekonany, że to najlepsza metoda na nasze codzienne zmagania. Bohaterów filmu poznajemy w godzinie próby – w sytuacjach dla nich trudnych, które jednak nam, obserwatorom z zewnątrz, wydają się po prostu zabawne. Jeżeli miałem jakieś aspiracje, to chciałem  zrobić współczesną mądrą komedię. "

Jak oceniacie „PolandJę”?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny