24.10.2019 14:44

Brytyjski filmowiec stworzy w Polsce film o Holokauście z producentką "Zimnej wojny"

Jonathan Glazer wraz ze studiem A24 i polską producentką Ewą Puszczyńską powoła do życia film o Holokauście. Akcja dramatu będzie rozgrywać się w Polsce.

Jonathan Glazer
foto: ADAMO DI LORETO/SIPAUSA/SIPA/EAST NEWS

Reżyser znany z filmów "Narodziny", "Sexy Beast" oraz "Pod skórą" niedługo pojawi się w Polsce, by nakręcić dramat opowiadający o Holokauście. Przy nadchodzącym tytule będzie współpracować polska producentka Ewa Puszczyńska, odpowiedzialna za "Idę" i "Zimną wojnę".

Jonathan Glazer stworzy film w Polsce

Informację jako pierwszy podał serwis Deadline. Polska producentka nie będzie jedyną osobą, z którą Jonathan Glazer powoła do życia swoje kolejne dzieło. Dołączą do niej przedstawiciele słynnego Studia A24 ("Hereditary", "Kieł", "Moonlight"), osoby z Film4, Len Blavatnik z Access Entertainment oraz producent filmu "Nigdy cię tu nie było" James Wilson. Na razie nadchodząca produkcja nie otrzymała jeszcze oficjalnego tytułu. Szczegóły fabularne są trzymane w tajemnicy.

Dziennikarze Deadline donoszą jednak, że scenariusz zostanie oparty na książce Martina Amisa pod tytułem "Strefa interesów", która ukazała się w 2014 roku. Powieść opowiada o nazistowskim oficerze, który zakochuje się w żonie komendanta obozu koncentracyjnego Auschwitz. Historia jest opowiedziana z trzech perspektyw: oficera Angelusa Thomsena, komendanta Paula Dolla oraz Szmula Zachariasa - żydowskiego Sonderkommando.

Deathmetalowa babcia
Deathmetalowa babcia
Przeczytaj także Staruszka, która przeżyła Holocaust, zwalcza faszyzm deathmetalem

Glazer opowiedział o swoim nowym filmie jeszcze w 2018 roku. Reżyser, który sam jest żydem, wspomniał, że pamięta z dzieciństwa fotografie pochodzące z okresu II wojny światowej. Zdjęcia zaszokowały młodego Glazera i wywarły wpływ na jego całe życie. Horror nazizmu nie mieścił mu się w głowie. Reżyser pracuje nad tajemniczym filmem od kilku lat. Na razie nie wiadomo, kiedy film trafi na ekrany kin. Zdjęcia, które będą kręcone w Polsce, rozpoczną się w roku 2020.

Najlepsze filmy na faktach
Najlepsze filmy na faktach
Przeczytaj także Najlepsze filmy na faktach. Historie, które wydarzyły się naprawdę. "Wilk z Wall Street" i inne

Zobacz też: Polskie miasta, które zagrały w zagranicznych filmach TOP 10

Tagi: News polskie filmy Zimna wojna