Brytyjski filmowiec stworzy w Polsce film o Holokauście z producentką "Zimnej wojny"

24.10.2019 14:44
Jonathan Glazer|undefined Fot. ADAMO DI LORETO/SIPAUSA/SIPA/EAST NEWS

Jonathan Glazer wraz ze studiem A24 i polską producentką Ewą Puszczyńską powoła do życia film o Holokauście. Akcja dramatu będzie rozgrywać się w Polsce.

Reżyser znany z filmów "Narodziny", "Sexy Beast" oraz "Pod skórą" niedługo pojawi się w Polsce, by nakręcić dramat opowiadający o Holokauście. Przy nadchodzącym tytule będzie współpracować polska producentka Ewa Puszczyńska, odpowiedzialna za "Idę" i "Zimną wojnę".

Jonathan Glazer stworzy film w Polsce

Informację jako pierwszy podał serwis Deadline. Polska producentka nie będzie jedyną osobą, z którą Jonathan Glazer powoła do życia swoje kolejne dzieło. Dołączą do niej przedstawiciele słynnego Studia A24 ("Hereditary", "Kieł", "Moonlight"), osoby z Film4, Len Blavatnik z Access Entertainment oraz producent filmu "Nigdy cię tu nie było" James Wilson. Na razie nadchodząca produkcja nie otrzymała jeszcze oficjalnego tytułu. Szczegóły fabularne są trzymane w tajemnicy.

Dziennikarze Deadline donoszą jednak, że scenariusz zostanie oparty na książce Martina Amisa pod tytułem "Strefa interesów", która ukazała się w 2014 roku. Powieść opowiada o nazistowskim oficerze, który zakochuje się w żonie komendanta obozu koncentracyjnego Auschwitz. Historia jest opowiedziana z trzech perspektyw: oficera Angelusa Thomsena, komendanta Paula Dolla oraz Szmula Zachariasa - żydowskiego Sonderkommando.

Przeczytaj także

Glazer opowiedział o swoim nowym filmie jeszcze w 2018 roku. Reżyser, który sam jest żydem, wspomniał, że pamięta z dzieciństwa fotografie pochodzące z okresu II wojny światowej. Zdjęcia zaszokowały młodego Glazera i wywarły wpływ na jego całe życie. Horror nazizmu nie mieścił mu się w głowie. Reżyser pracuje nad tajemniczym filmem od kilku lat. Na razie nie wiadomo, kiedy film trafi na ekrany kin. Zdjęcia, które będą kręcone w Polsce, rozpoczną się w roku 2020.

Przeczytaj także

Zobacz też: Polskie miasta, które zagrały w zagranicznych filmach TOP 10

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.