Brytyjskie kina pokażą anglojęzyczne filmy z polskimi napisami i dubbingiem
Natalia Hluzow
29.10.2018 15:05
Brytyjskie kina pokażą anglojęzyczne filmy z polskimi napisami i dubbingiem Fot. shutterstock/kadr ze zwiastuna "Bohemian Rhapsody"

Już niebawem polscy emigranci na Wyspach będą mogli oglądać w kinach zagraniczne filmy w rodzimym języku. Sony i Fox będą testować pokazy filmów z polskimi napisami i dubbingiem.

Gigantyczny sukces "Kleru" w kinach w Wielkiej Brytanii zwrócił uwagę wytwórni i dystrybutorów, którzy postanowili wykorzystać potencjał drzemiący w liczbie Polaków mieszkających na Wyspach i posługujących się jedynie swoim rodzimym językiem. Jak podaje portal Screen Daily, Sony i Fox planują wprowadzenie testowych seansów dla polskiej publiczności, podczas których prezentowane będą filmy z polskimi napisami lub dubbingiem.

Polacy w Wielkiej Brytanii zobaczą filmy z polskimi napisami

Na pierwszy ogień pójdzie Freddie Mercury i Queen, a dokładniej biograficzny film poświęcony grupie i jej liderowi. "Bohemian Rhapsody", który swoją premierę w UK miał 24 października 2018, zaś do polskich kin trafi 2 listopada, będzie pierwszym filmem w Wielkiej Brytanii wyświetlonym z polskimi napisami. Testowe pokazy będą miały miejsce w 25 lokacjach (zarówno w multipleksach, jak i kinach studyjnych) 9 i 11 listopada 2018 roku. By zapowiedzieć seanse dla Polaków, Fox zamierza umieszczać trailer "Bohemian Rhapsody" z polskimi napisami przed pokazami "Kleru".

Sony Pictures przetestuje ten sam pomysł nieco później. W nadchodzące święta Bożego Narodzenia firma zamierza wypuścić na brytyjskim rynku animację "Spider-Man: Uniwersum" z polskim dubbingiem. Pokazy w UK zbiegną się w czasie z premierą filmu w Polsce. Wcześniej będą mogli obejrzeć go mieszkańcy Wielkiej Brytanii władający językiem angielskim. "Spider-Man: Uniwersum" w oryginalnej wersji językowej trafi do brytyjskich kin 12 grudnia 2018.

Czy pomysł się sprawdzi i brytyjskie kina zdecydują się na regularne seanse filmów w polskiej wersji językowej? Przekonamy się już niebawem.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.