Bukmacherzy ocenili szanse "Zimnej wojny" na zdobycie Oscarów. Czy film Pawła Pawlikowskiego zdobędzie statuetkę?

Sergiusz Kurczuk
24.01.2019 14:58
Bukmacherzy ocenili szanse "Zimnej wojny" na zdobycie Oscarów. Czy film Pawła Pawlikowskiego zdobędzie statuetkę? Fot. kadr z filmu Zimna wojna

Trzy nominacje do Oscarów 2019 dla "Zimnej wojny" to duża szansa dla polskiej kinematografii. Jakie są jednak szanse na to, że film Pawła Pawlikowskiego ma wygra prestiżowe nagrody?

Koniec stycznia to zawsze ważny okres dla wszystkich kinomanów. Właśnie wtedy przedstawiciele Amerykańskiej Akademii Filmowej ogłaszają filmu, które mają szanse na zgarnięcie jednej z najważniejszych nagród filmowych. Wśród produkcji nominowanych do Oscarów 2019 trzykrotnie pojawiła się "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego. Może zdobyć nagrody za najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsze zdjęcia, a Pawlikowski ma szanse na Oscara dla najlepszego reżysera. Jakie jednak są szanse "Zimnej wojny" w porównaniu z bardzo mocną konkurencją? Analitycy  STS - największej firmy bukmacherskiej w Polsce postanowili to sprawdzić.

Oscary 2019: "Zimna wojna" - szanse na wygraną

Tegoroczne nominacje do Oscarów sprawiły bardzo dużo radości fanom polskiej kinematografii. Po raz pierwszy polska produkcja została nominowana w aż trzech kategoriach. Oczywiście wszystkich zasmucił brak Joanny Kulig wśród aktorek, które powalczą o Oscara w kategorii Najlepsza rola żeńska, ale i tak film Pawlikowskiego pobił rekord polskich produkcji. Najpoważniejszym konkurentem naszego kandydata jest "Roma" w reżyserii Alfonso Cuaróna. Film dostał aż dziesięć nominacji, w tym w trzech kategoriach, w których figuruje "Zimna wojna". Czy polska produkcja ma szansę na Oscary? 

Temu zagadnieniu postanowili przyjrzeć się analitycy specjalizujący się w zakładach bukmacherskich. Według badań przedstawionych przez STS najbardziej prawdopodobne jest, że "Zimna wojna" zdobędzie Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny. W tym przypadku kurs wynosi 8,50. Mniejsze szanse bukmacherzy przewidują w kategorii Najlepsze zdjęcia z kursem 17,00. Specjaliści z STS uważają, że najmniej prawdopodobne jest zwycięstwo Pawła Pawlikowskiego w kategorii Najlepszy reżyser. W tym wypadku kurs to 25,00.

Okazuje się, że coraz częściej Polacy obstawiają nie tylko wydarzenia sportowe, ale również kulturalne. Opowiedział o tym Mateusz Juroszek, prezes STS.

Coraz częściej typowanie wyników wydarzeń – nie tylko sportowych, ale także polityczno-społecznych i kulturalnych – w zakładach bukmacherskich Polacy traktują jako formę rozrywki lub próbę wycenienia swojej wiedzy. Sprawia to, że wydarzenia te stają się jeszcze bardziej emocjonujące. Dlatego kolejny rok z rzędu przygotowaliśmy specjalną ofertę na rozdanie Oscarów.

Oscary 2019 - kiedy odbędzie się gala wręczania nagród?

Czy przewidywania bukmacherów STS się sprawdzą? Dowiemy się niebawem. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni już za miesiąc. 91. ceremonia rozdania Oscarów odbędzie się 24 lutego 2019 roku.

>>> Zobacz także: Złote Maliny 2019. Ogłoszono nominacje do tytułu najgorszego filmu roku <<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.